خبرگزاری مهر عکسهایی از دانش آموزان مدرسه محروم شیخ بهایی گذاشته است. روستای محروم کلوکی از توابع شهرستان مرزی "بم پشت" در نزدیکی سراوان در استان سیستان و بلوچستان ایران است. دانش آموزان این منطقه با وجود مشکلات راه وکمبود امکانات در فضایی ساده وصمیمی ...

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شناسایی بیش از ۱۴۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سال جاری خبر داد.

احمدرضا پرنده روز چهارشنبه ۸ آبان‌ماه گفت که ۱۴۱ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در کشور شناسایی شده است و «علت بازماندگی از تحصیل» این کودکان در دست بررسی است.

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «معلولیت» را از اصلی‌ترین علت‌های بازماندگی از تحصیل کودکان اعلام کرده است.

پیش از این معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده اعلام کرده بود که بر اساس آخرین آمار شناسایی شده از سوی وزارت آموزش و پروش هم اکنون حدود ۱۴۲ هزار کودک در سراسر ایران به نوعی بازمانده از تحصیل هستند.

همچنین شمار دختران بازمانده از تحصیل سه تا چهار برابر پسران اعلام شده بود. 

از سوی دیگر آمار رسمی حاکی است که بیش از ۴۹ هزار کودک بی‌شناسنامه در ایران وجود دارد که کودکان بدون شناسنامه از حقوق اولیه یک کودک در ایران، از جمله حق تحصیل و درمان، محروم می‌شوند.

چندی پیش نیز یونیسف اعلام کرده بود که براثر سیلاب‌های اخیر در ایران ۱۰۰ هزار کودک از تحصیل و هزاران کودک از مراقبت‌های اولیه درمانی محروم شده‌اند. 

Telegram Banner