عکس آرشیوی از تجمع بازنشستگان در ایران
عکس آرشیوی از تجمع بازنشستگان در ایران

در حالی که پرونده‌های فساد در ماه‌های اخیر افزایش یافته است،‌ بار دیگر جمعی از بازنشستگان با تجمع مقابل صندوق بازنشستگی در تهران خواستار  افزایش مستمری‌های خود شدند.

تجمع بازنشستگان روز دوشنبه ۲۰ خرداد مقابل صندوق بازنشستگی در تهران برگزار شد و معترضان خواستار افزایش  حقوق، اجرایی شدن قانون خدمات کشوری در مورد همسان سازی و ارتقاء‌ سطح خدمات درمانی بیمه‌های خود شدند.

اعتراضات بازنشستگان از اواخر سال ۹۷ شدت گرفته است و تاکنون چندین تجمع برای رسیدگی به مشکلات معیشتی برگزار شده است. 

این تجمعات اعتراضی از سوی بازنشستگان اصناف مختلف از جمله فرهنگیان در شرایطی است که پس از گرانی‌های اخیر، آمار پرونده‌های فساد اقتصادی که برخی متهمان آن نیز مقامات و افراد شناخته شده‌ هستند، در ایران افزایش یافته است.

چندی پیش میلاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی در صفحه اینستاگرام خود، از شناسایی «چند صدمیلیارد تومان» فساد در این صندوق خبر داد.

همچنین محمد شریعتمداری وزیر کار و تعاون ایران که هادی رضوی دامادش متهم به فساد اقتصادی است، در ۱۱ خرداد از وصول نشدن مطالبات  بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان از سوی شرکت شستا (شرکت هلدینگ سرمایه‌گذاری متعلق به سازمان تأمین اجتماعی ایران) خبر داده است.

وزیر کار و تعاون ایران تهدید کرد اسامی بدهکاران تامین اجتماعی را افشا می‌کند
وزیر کار و تعاون ایران تهدید کرد اسامی بدهکاران تامین اجتماعی را افشا می‌کند

​​چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

Telegram Banner