تجمع کارگران کنتورسازی قزوین مقابل استانداری قزوین
تجمع کارگران کنتورسازی قزوین مقابل استانداری قزوین

جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین برای چندمین بار متوالی در اقدامی اعتراضی برای رسیدن به حق و حقوق خود، دریافت مطالبات و معوقات مزدی در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری ایلنا، خبرگزاری کار ایران، این گروه از کارگران کنتورسازی قزوین روز پنجشنبه ۲۵ مهر برای چندمین بار متوالی با در دست داشتن بنرهایی، در اعتراض به دریافت مطالبات و معوقات مزدی خود و عملی نشدن وعده‌های مسئولان و نمایندگان مجلس مقابل استانداری قزوین دست به تجمع زدند و خواستار رسیدگی به وضعیت این شرکت شدند.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر کارگران کنتورسازی قزوین حدود هفت ماه است حقوقی دریافت نکرده‌اند و از سال‌های قبل نیز ۲۴ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

به گفته یکی از کارگران معترض، یکی از مسئولان استان قزوین چند روز پیش نیز در صدا و سیما مصاحبه‌ای داشت و اعلام کرد که کارگران به حق و حقوق خود می‌رسند، اما تاکنون اتفاقی رخ نداده است.

بر اساس اطلاعات موجود، با وجود آنکه مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت کنتورسازی قزوین در حال حاضر به دلیل پرونده اقتصادی در زندان به سر می‌برد، اما باز هم مشکلات کارگران کنتورسازی ادامه دارد.

به گفته یکی دیگر از کارگران معترض، به کارگران معترض شرکت کنتورسازی قزوین اعلام شده که دست از شکایت صندوق‌های فروشگاهی این شرکت بردارند؛ چرا که این شرکت در تاریخ هشتم آبان ماه به مزایده گذاشته می‌شود و با تغییر و تحول در صندوق‌ها و فروش آنها به قیمت بالا، حساب تمام کارگران تا اردیبهشت ماه سال آینده تسویه خواهد شد.

کارخانه کنتورسازی که در شهر صنعتی قزوین واقع شده است، در ماه‌ گذشته نیز به خاطر تعدیل نیرو شاهد برگزاری تجمع بود. بنابر گزارش ها این کارخانه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کارگر داشته که طی دو تا سه سال گذشته تعداد کارگران به حداکثر ۲۰۰ کارگر تقلیل یافته است.

کارگران کنتورسازی قزوین این‌بار مقابل دفتر امام جمعه تجمع کردند
کارگران کنتورسازی قزوین این‌بار مقابل دفتر امام جمعه تجمع کردند

 اعتراضات کارگری در ایران بعد از نوسانات ارزی و افزایش مشکلات اقتصادی افزایش یافته است و مقامات جمهوری اسلامی اخیرا نیز به افزایش نارضایتی مردم اعتراف کرده‌اند.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی رژیم حاکم بر ایران با کارگران و فعالان صنفی و کارگری را محکوم کرده است. همچنین وزارت خارجه آمریکا چندی پیش در پیامی گفته بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

Telegram Banner