در پی ادامه اعتراضات کارگران آذرآب اراک، گزارش‌ها از فضای امنیتی شدید در اطراف این شرکت حکایت دارد. 

منابع کارگری روز سه شنبه ۱۶ مهرماه گزارش دادند که برای سومین روز متوالی کارگران آذرآب اراک امروز سه شنبه دست به اعتراض زده‌اند.

بنابر گزارش کمپین دفاع از بازداشت شدگان هفت تپه و زندانیان ترقی خواه، در این باره نوشت که ماموران پلیس از صبح سه شنبه  شرکت آذرآب اراک را محاصره و از برگزاری تجمع خارج از شرکت جلوگیری کرده است.

همچنین گزارش‌ها در شبکه های اجتماعی نیز حاکی از فضای امنیتی شدید در اطراف این شرکت است. براساس برخی گزارش ها ماموران در اعتراضات روزهای گذشته کارگران از گاز اشک آور استفاده کرده‌اند. 

اعتراضات آذرآب اراک از اواسط شهریور امسال آغاز شده است. این کارگران که در برخی از اعتراضات خود از کارگران هپکو اراک نیز حمایت کرده بودند، پیشتر احضار و مورد تهدید قرار گرفته بودند.

پیش از این ایلنا درباره جزئیات مطالبات این کارگران نوشته بود که آن‌ها دستمزد ماه‌های تیر و مرداد را دریافت نکرده‌اند و بخشی از دستمزد خرداد را نیز طلب دارند.

اعتراضات کارگری در ایران بعد از نوسانات ارزی و افزایش مشکلات اقتصادی افزایش یافته است و مقامات جمهوری اسلامی اخیرا نیز به افزایش نارضایتی مردم اعتراف کرده‌اند.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. وزارت خارجه آمریکا نیز در پیامی گفته بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

Telegram Banner