در حالی که پرونده‌های فساد مالی در ایران روندی افزایشی داشته و حتی  پای داماد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان متهم به این پرونده‌ها باز شده، این بار این وزیر به بدهکاران شستا برای پرداخت بدهی‌هایشان هشدار داده است.

محمد شریعتمداری، روز شنبه ۱۱ خرداد در صفحه توئیتر خود نوشت که بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان مطالبات وصول نشده به دعوا رسیده شستا (شرکت هلدینگ سرمایه‌گذاری متعلق به سازمان تأمین اجتماعی ایران) با مشخصات كامل و به تفكيك همه هلدينگ‌ها مشخص شد.

او گفته است که تا ريال آخر اين مطالبات وصول ميشود و در عین حال تصریح کرده که اگر «بدهكاران اقدام نكنند آن‌ها را با نام افشاء واقدامات قضايى شديد عليه آن‌ها انجام خواهدشد.»

پیشتر رسانه‌های ایران در شهریور ۹۷ گزارش داده بودند که «بدهی مالیاتی و بیمه‌ای شرکت‌های تابعه  شركت سرمايه گذاری سازمان تامين اجتماعی (شستا) سبب شده تا به گفته مديرعامل اين شركت، امكان واگذاری اين شركت ها در بازار سرمايه فراهم نباشد.»

توئیت اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هشتگ «شفافیت» در شرایطی است که پرونده رسیدگی به فساد مالی «هادی رضوی» داماد او  در پرونده بانک سرمایه در حال برگزاری است.  

محمدهادی رضوی(سمت چپ)، یکی از متهمان بانک سرمایه و داماد محمدشریعتی وزیر کار و تعاون ایران
داماد وزیر دولت روحانی با لباس متهمان به دادگاه نیامد؛ محمدهادی رضوی به رشوه و میلیاردها تومان عیش و نوش متهم شد
داماد وزیر دولت روحانی با لباس متهمان به دادگاه نیامد؛ محمدهادی رضوی به رشوه و میلیاردها تومان عیش و نوش متهم شد

​​موضوع پرونده بانک سرمایه مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان است. پرونده فساد در این بانک در شرایطی است که فرهنگیان بازنشسته از سال گذشته تا کنون بارها برای گرفتن حقوق ضایع شده خود تجمع‌های اعتراضی برپا کرده‌اند.

پس از گرانی‌های اخیر، آمار پرونده‌های فساد اقتصادی که برخی متهمان آن نیز مقامات و افراد شناخته شده‌ هستند، در ایران افزایش یافته است.

چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

Telegram Banner