جلسه هجدهم از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه در حالی برگزار شد که ماجرای رشوه گرفتن رئیس دفتر یکی از روسای ادوار مجلس نیز به این پرونده باز شد. 

خبرگزاری ایسنا گزارش درباره جزئیات این دادگاه به نقل از نماینده دادستان نوشت که ضیایی یکی از متهمان این پرونده «اعلام کرده مبلغ ١٠ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان به آقای درویش نوری رئیس دفتر یکی از رؤسای ادوار مجلس که از محل رشوه بوده است پرداخت کرده، بنابراین باید هر چه سریع‌تر، این پول برگردانده شود.»

 ایرنا نیز به نقل از نماینده دادستان در جلسه امروز دادگاه، نوشت « شخصی که آقای خانی (متهم) به عنوان ناظر معرفی کرد، ضیایی با آن شخص پرداختی های داشته آقای باقری هم گفت ایشان در لواسان مهمانی هایی داشته است. به این فرد که خیلی در کشور ادعا دارند، عرض می کنم که به زودی در دادگاه ویژه روحانیت علیه شان اعلام جرم خواهم کرد.»

درویش نوری که امروز نامش در دادگاه بانک سرمایه برده شده رئیس دفتر علی اکبر ناطق نوری در زمان تصدی‌گری ریاست مجلس بوده است. 

بحث گرفتن رشوه از سوی این مقام مسئول در مجلس در شرایطی مطرح شده که اخیرا نیز موضوع فساد مالی در مجلس ایران پر رنگ شده است. 

عارف پس از پیروزی لاریجانی در انتخاب رئیس موقت با او دست داد.
ادعای جدید از فساد در مجلس؛ برخی نمایندگان در ازای «انصراف از استیضاح» یک وزیر «آپارتمان» گرفته‌اند
ادعای جدید از فساد در مجلس؛ برخی نمایندگان در ازای «انصراف از استیضاح» یک وزیر «آپارتمان» گرفته‌اند

​​بوالفضل ابوترابی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ۱۷ تیرماه به فارس گفته بود که «در استیضاح وزرا لیستی در مجلس داریم که آپارتمان‌هایی برای عدم استیضاح آن وزیر به نمایندگان داده شده یعنی به نمایندگانی آپارتمان داده شده که استیضاح از وزیر را منتفی کردند که این لیست به شورای نگهبان هم داده شده است.»

 در سال‌های اخیر پرونده فساد اقتصادی در ایران افزایش یافته و یکی از این پرونده ها مربوط به بانک سرمایه است که بیش از ۷۰ متهم دارد. در این پرونده نام مقامات سابق و مدیران دولتی نیز به چشم می خورد. 

چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

Telegram Banner