محمدجواد آذری جهرمی متولد سال ۱۳۶۰ وزیر ارتباطات دولت حسن روحانی و دارای سابقه حضور در وزارت اطلاعات است.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص از گمانه زنی ها در مورد تلاش اولین وزیر متولد شده پس از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران برای کسب مقام ریاست جمهوری نوشته است.

به نوشته این روزنامه، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، که در شبکه های اجتماعی نیز فعال است، ۳۰ دقیقه در روز صرف خواندن نامه های مردم می کند.

هاراتص می گوید او قبلا برای وزارت اطلاعات کار می کرد. به نوشته این روزنامه، سابقه جهرمی ۳۷ ساله به عنوان مامور وزارت اطلاعات، موجب نگرانی های سیاسی شده است؛ اما خود جهرمی ماجرا را اینگونه نمی بیند.

جهرمی به عنوان وزیر، کنترل اینترنت به شدت محدود شده ایران و همچنین مدیریت برنامه ماهواره ای کشور را بر عهده دارد، که آمریکا می گوید پوششی برای برنامه موشک های بالیستیک بین قاره ای ایران با قابلیت حمل کلاهک هسته ای است.

دفاع وزیر پیشنهادی روحانی از ساخت «زیرساخت شنود» در وزارت اطلاعات
محمدجواد آذری جهرمی، گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد خود در ایجاد زیرساخت شنود در وزارت اطلاعات دفاع کرد.

​​

در زمان بررسی صلاحیت جهرمی، موضوع حضور او در وزارت اطلاعات دوران احمدی نژاد بحث شدیدی را در فضای مجازی به وجود آورد.

اعتراض کمپین بین المللی حقوق بشر به نقش وزیر پیشنهادی ارتباطات در شنود و بازجویی مخالفان
مجلس شورای اسلامی در حالی بررسی وزرای پیشنهادی و جلسات رای اعتماد به آنان را آغاز کرده است که کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران وزیر پیشنهادی ارتباطات را به دلیل نقش او در وزارت اطلاعات، ناقض حقوق شهروندان دانسته است.

​​

Telegram Banner