سپیده فرهان، فعال مدنی زندانی در ایران
سپیده فرهان، فعال مدنی زندانی در ایران

سپیده فرهان (فرح‌آبادی)، فعال مدنی که به شش سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است، جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، این فعال مدنی که پیشتر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بابت اتهامات «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی» و «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب علیه امنیت کشور» به شش سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود روز چهارشنبه ۱۱ دی ماه برای سپری کردن دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

پیش از این یک منبع نزدیک به خانم فرهان به صدای آمریکا گفته بود که حکم صادر شده توسط دادگاه انقلاب تهران به صورت غیابی در تاریخ ۳۰ تیر از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر عینا تایید و این حکم روز دوشنبه ۲ مرداد با مراجعه این فعال مدنی به شعبه مذکور برای او قرائت شده است.

سپیده فرهان، فعال مدنی زندانی در ایران
حکم زندان سپیده فرهان، فعال مدنی در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد؛ شش سال زندان و شلاق
حکم زندان و شلاق سپیده فرهان (فرح‌آبادی)، فعال مدنی که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود از سوی دادگاه تجدید نظر تایید شد.

سپیده فرهان، ۱۲ دی ۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه در تهران بازداشت و پس از مدتی در تاریخ ۲۸ بهمن همان سال با سپردن وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود.

تیر ماه سال گذشته دیدبان حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که مقام‌های ایران سرکوب دانشجویان معترض را با صدور احکام زندان و ایجاد محدودیت برای فعالیت‌های مسالمت آمیز، شدت بخشیده‌اند.

عکس از آرشیو
دیدبان حقوق بشر از سرکوب دانشجویان معترض در ایران به شدت انتقاد کرد
دیدبان حقوق بشر روز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مقامهای ایران سرکوب دانشجویان معترض را با صدور احکام زندان و ایجاد محدودیت برای فعالیتهای صلح آمیز افزایش داده اند.

وزارت خارجه آمریکا نیز بارها برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان و مخالفان رژیم به بهانه‌های مختلف، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

Telegram Banner