Puya Bakhtiari, Sara Abbasi, Manouchehr bakhtiari
از راست:‌ پویا بختیاری،‌ منوچهر بختیاری و سارا عباسی

همسر منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جانباختگان اعتراضات آبان ماه ۹۸،‌ که اوایل اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود می‌گوید، توانسته است با همسر خود گفتگویی تلفنی داشته باشد.

سارا عباسی،‌ همسر منوچهر بختیاری با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است که ۲۲ روز پس از بازداشت همراه با خشونت آقای بختیاری توانسته است با همسر خود تماسی کوتاه برقرار کند.

سارا عباسی با اشاره به اینکه آقای بختیاری کماکان در بازداشت به‌سر می‌برد و پرونده او در دست بررسی است، گفت: «صداش ضعیف بود اما همانقدر که صداش را شنیدم و از سلامتیش آگاه شدم بسیار خوشحالم.»

مهرداد بختیاری، برادر منوچهر بختیاری پیشتر به صدای آمریکا گفته بود که نیروهای امنیتی روز پنجشنبه ۹ اریبهشت ماه با هجوم به منزل برادرش،‌ وی را مورد ضرب و جرح شدید قرار دادند، به شکل خشونت‌آمیزی در صندوق عقب ماشین گذاشتند، و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

Pooya Bakhtiari , Manochehr Bakhtiari
منوچهر بختیاری یکبار دیگر بازداشت شد؛ او را «در صندوق عقب ماشین انداختند و بردند»
پدر پویا بختیاری، جوانی که در اعتراضات آبان ماه ۹۸ به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید،‌ بار دیگر توسط نیروهای امنیتی به طرز خشونت‌آمیزی بازداشت شد.

این اولین بار نیست که منوچهر بختیاری و یا دیگر اعضای خانواده او بازداشت می‌شوند.‌ او اولین بار در آستانه چهلم جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸ به همراه برخی دیگر از اعضای خانواده خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.‌ آقای بختیاری پس از آن نیز بارها توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شده بود.

Pooya Bakhtiari , Manochehr Bakhtiari
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، پس از پنج ماه «به صورت موقت» آزاد شد
پدر پویا بختیاری، جوانی که در اعتراضات آبان ماه سال گذشته به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید،‌ پس از ماه‌ها بازداشت با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شده است.

پویا بختیاری، فرزند منوچهر بختیاری و از جان‌باختگان اعتراضات آبان سال ۱۳۹۸، در ایران است. او زمانی که در دومین روز از اعتراضات به افزایش قیمت بنزین به همراه دیگر اعضای خانواده خود به راهپیمایی رفته بود هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. 

وزارت خارجه آمریکا بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط جمهوری اسلامی را محکوم کرده است.