ساناز الهیاری و همسرش، امیرحسین محمدی فرد، از اعضای نشریه گام
ساناز الهیاری و همسرش، امیرحسین محمدی فرد، از اعضای نشریه گام

در پی انتشار گزارش‌هایی از انتقال ساناز الهیاری، به بهداری زندان اوین، پدر این روزنامه نگار زندانی نسبت به وضعیتش پس از اعتصاب غذا ابراز نگرانی کرد.

برخی وبسایت های خبری گزارش دادند، ساناز الهیاری که در همراهی با اعتصاب غذای همسرش و در اعتراض به تداوم بازداشت خود اعتصاب غذا کرده است، روز یکشنبه پس از افت شدید فشار خود و وخامت حال به بهداری زندان اوین منتقل شد.

او و همسرش امیرحسین محمدی فرد، و امیر امیرقلی از روزنامه نگاران نشریه دانشجویی گام، زمستان گذشته بازداشت شدند. بازداشت آنها پس از پوشش اعتراضات کارگری توسط این نشریه صورت گرفت.

ساناز الهیاری و همسرش، امیرحسین محمدی فرد، از اعضای نشریه گام
امیرحسین محمدی‌فرد و ساناز الهیاری با آغاز اعتصاب غذا از تماس و ملاقات با یکدیگر محروم شدند
امیرحسین محمدی‌فرد و ساناز الهیاری از اعضای نشریه گام، با آغاز اعتصاب غذای خود از تماس تلفنی و ملاقات با یکدیگر محروم شدند.

​​پدر ساناز الهیاری سه شنبه ۱۸ تیر در گفت و گو با بی بی سی اعلام کرد که این روزنامه نگار زندانی در بهداری از دریافت سرم خودداری کرده و گفته است که به جز حمایت از حقوق کارگران کاری نکرده است و نباید در زندان بماند.

آقای الهیاری با بیان این که در آخرین ملاقات او با ساناز، او به شدت ضعیف شده بود و می لرزید، نسبت به وضعیت سلامتی دخترش ابراز نگرانی کرد.

اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه که در سال های اخیر با سرکوب از سوی حکومت روبرو شد واکنش نهادهای مدافع حقوق بشر و حمایت فعالان مدنی داخل و خارج از ایران را در پی داشت. در روزهای گذشته سازمان عفو بین الملل نیز خواستار آزادی این روزنامه نگاران شد.


Telegram Banner