کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج
کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج

حکم ۶ سال زندان کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج، که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب سنندج صادر شده بود، توسط دادگاه تجدید نظر تائید شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین در گزارشی اعلام کرد، حکم ۶ سال زندان این فعال کارگری اهل سنندج که اواسط آذر ماه سال گذشته از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهامات «همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» و «تبلیغ علیه نظام» صادر شده بود توسط دادگاه تجدید نظر استان کردستان عیناً تائید و به وی ابلاغ شده است.

بنا بر این گزارش و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام، تنها ۵ سال از حکم کامران ساختمانگر، از بابت اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» قابل اجرا خواهد بود.

لازم به ذکر است، برای صدای آمریکا مشخص نیست این شهروند کرد، عضو کدام یک از احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی ایران است.

این فعال کارگری در تاریخ ۱۳ شهریورماه سال گذشته توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت و پس از ۸۵ روز با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به‌ صورت موقت و تا پایان مراحل بازرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.

کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج
یک فعال کارگری اهل سنندج به ۶ سال زندان محکوم شد
طی روزهای گذشته کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج از سوی دادگاه انقلاب این شهر به ۶ سال زندان محکوم شد.

این اولین بار نیست که دادگاهی در جمهوری اسلامی برای یک شهروند کُرد، از بابت اتهامی همچون عضویت یا همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کُرد احکام سنگین مانند زندان‌های طولانی مدت صادر می‌کند.

صدای آمریکا پیش از این در گزارشی اعلام کرده بود که سیروان ابراهیمی، فعال مدنی و مدرس زبان کردی در کامیاران، نیز از بابت اتهام «همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» و «اقدام علیه امنیت ملی» از سوی دادگاه انقلاب سنندج به سه سال زندان محکوم شده است.

سیروان ابراهیمی، فعال مدنی و مدرس زبان کردی در کامیاران
یک مدرس زبان کردی در کامیاران به ٣ سال زندان محکوم شد
طی روزهای گذشته سیروان ابراهیمی، فعال مدنی و مدرس زبان کردی در کامیاران که تیر ماه گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال زندان محکوم شد.

وزارت خارجه آمریکا بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

Telegram Banner