جمعی از هنرمندان در ایران محمد رسول اف فیلمساز ایرانی را که به دادگاه انقلاب احضار شده بود، همراه او شدند و این هنرمند را تا دادگاه همراهی کردند.

محمد رسول اف فیلمساز و کارگردان سینما که به یکسال حبس تعزیری و دوسال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است، امروز دوشنبه ۱۴ مرداد پیش از آخرین مهلت تقاضای تجدید نظر حکم پرونده‌اش در دادگاه انقلاب ا حضار شد و جمعی از هنرمندان سرشناس نیز او را همراهی کردند.

جعفر پناهی ، اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، فاطمه معتمدآریا، کیانوش عیاری، بهمن فرمان‌آرا، مجید برزگر، رضا درمیشیان از جمله این هنرمندان بودند.

 محمد رسول‌اف، کارگردان سینما و برنده جایزه نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۷ توسط دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محکوم شده است.

محمد رسول‌اف، فیلمساز و کارگردان سینما
محمد رسول اف کارگردان ایرانی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد
محمد رسول اف کارگردان ایرانی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

​​

اتهام آقای رسول‌اف در این پرونده «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و دادگاه این کارگردان روز ۲۳ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شده است.

 گفته می شود که این حکم بیشتر به دلیل فیلم‌های «لِرد» و «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند» صادر شده است.

پیشتر نیز این فیلمساز و کارگردان سینما پیش از این در شهریور ماه سال ۹۶ هنگامی که وارد ایران شد ماموران امنیتی پاسپورت او را توقیف کردند و از آن پس ممنوع‌الخروج شد.

Telegram Banner