رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی زندانی
رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی زندانی

رضوانه احمد خانبیگی، فعال مدنی زندانی در ایران در پرونده تازه‌ای از سوی دادگاه انقلاب به ۶ سال زندان محکوم شده است.

بهفر لاله‌زاری همسر رضوانه احمد خانبیگی روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن با انتشار این خبر در اینستاگرام خود اعلام کرده است که این فعال مدنی زندانی در پی بازداشت مجدد در اعتراضات مردمی آبان ماه از سوی شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران» به ۶ سال زندان محکوم شده است.

بر اساس اطلاعات موجود، جلسه رسیدگی به پرونده رضوانه احمد خانبیگی روز جمعه ۱۲ بهمن برگزار و حکم ۶ سال زندان این فعال مدنی روز شنبه ۱۳ بهمن از سوی قاضی محمدرضا عموزاده، ریاست شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب «بر اساس گزارش سازمان اطلاعات سپاه» صادر شده است.

View this post on Instagram

#محكومیت چندینباره ! همسرم #رضوانه_احمدخانبیگی ، این بار به ۶ سال #زندان ، در #شعبه۲۴_دادگاه_انقلاب تهران، در پی بازداشت مجددا در اعتراضات مردمی #آبان۹۸ و #پرونده_سازی جدید #اطلاعات_سپاه ، با اتهامات #اجتماع_و_تبانی و #تبلیغ_علیه_نظام ... همسرم بابت پرونده قبلی نیز به ۴ سال و ۵ ماه #حبس محکوم شده و در #بندزنان در زندان_اوین ، در کنار دیگر همرزمانش زندانی ه‍ست ... امید به آزادی، و رهایی تمامی #بیگناهان در بند ..‌. #بی_تفاوتی_مشارکت_در_جنایت !... #زندانی_سیاسی_ازاد_باید_گردد ...#غلبه_بر_ترس ...#اگر_یکی_نشویم !... #ازسینمارکس_تاهواپیمای_اوکراینی !... #خطای_انسانی ! #خودمان_ناجی_خودمان_باشیم ... #رضوانه ، #رضوانه_احمد_خانبیگی ، #رضوانه_خان_بیگی ، #بهفر، #بهفر_لاله_زاری ، #زنان_مبارز، #آزادیخواه ، #دادسرای_اوین ، #آزادی ، #دست_در_دست_هم، #سرنوشتمان_را_خودمان_رقم_بزنیم زنیم

A post shared by BehfarLalezary (@behfar.lalezary) on

 

حکم ۶ سال زندان برای رضوانه احمد خانبیگی در حالی صادر می‌شود که او پیش از این در پرونده دیگری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام اسلامی» به چهار سال و پنج ماه زندان محکوم و این حکم از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران عینا تائید شده است.

رضوانه احمدخان‌بیگی، فعال مدنی زندانی
حکم ۵۳ ماه زندان یک فعال مدنی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد
حکم ۵۳ ماه زندان رضوانه احمدخان‌بیگی، فعال مدنی زندانی، که پیشتر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

این فعال مدنی که اواسط اسفند ماه سال گذشته با تودیع وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان محاکمه از زندان اوین آزاد شده بود، روز یکشنبه ۲۶ آبان بار دیگر بازداشت و به بند دو- الف زندان اوین منتقل شده است.

رضوانه احمد خانبیگی پیش از این در ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ به همراه امیرمهدی صدیق آرا و علی‌امین املشی با اتهامی مشترک بازداشت و اسفند ماه همان سال از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران مجموعا به بیش از پنج سال زندان محکوم شده‌اند.

رضوانه احمدخانبیگی، فعال مدنی زندانی
سه فعال مدنی در تهران به بیش از پنج سال زندان محکوم شدند
«رضوانه احمدخان‌بیگی» و «امیرمهدی صدیق آرا» و «علی‌امین املشی» سه فعال مدنی مجموعا به بیش ازپنج سال زندان محکوم شدند.

امیرمهدی صدیق آرا و علی‌امین املشی در این پرونده از «اتهام تبلیغ علیه نظام» تبرئه و هر کدام از آنها به اتهام «اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور» به ۹۱ روز زندان، محکوم شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، فعال مدنی، و نمایندگان کارگران و سایر اصناف را بازداشت کرده است.

ایالات متحده بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان و فعالان مدنی، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

Telegram Banner