حسین جنتی شاعر اهل ورامین
حسین جنتی شاعر اهل ورامین

حسین جنتی شاعر که چندی پیش بازداشت شده بود، از تایید حکم ۶ ماه حبس خود در دادگاه تجدیدنظر خبر داد.

حسین جنتی در صفحه اینستاگرام خود روز شنبه ۳ مهرماه نوشت که «رای دادگاه تجدیدنظر اصفهان صادر شد و ظاهرا من باید برای تحمل شش‌ماه حبس به زندان اصفهان بروم.»

او در این پست اینستاگرامی خود با اشاره به این که در شعرش «علیه ظلم، فساد، تبعیض، سوءاستفاده از قدرت، سوءاستفاده از دین، ریا، دروغ، دست‌درازی به بیت‌المال» نوشته است، افزود که «اگر دستگاه‌های امنیتی و قضات» این موضوعا ت را  معادل «نظام» گرفته‌اند بی تقصیر است.

View this post on Instagram

. سلام رای دادگاه تجدیدنظر اصفهان صادر شد و ظاهرا من باید برای تحمل شش‌ماه حبس به زندان اصفهان بروم. از وقتی آموختم کلمات را کنار هم بگذارم و شعر بگویم در شعرم علیه ظلم، فساد، تبعیض، سوءاستفاده از قدرت، سوءاستفاده از دین، ریا، دروغ، دست‌درازی به بیت‌المال و از این‌قبیل "تبلیغ" کرده‌ام و تا زنده‌ام خواهم کرد. اگر دستگاه‌های امنیتی و قضات محترم این‌ها را معادل "نظام" گرفته‌اند من بی‌تقصیرم و خوب است به جای زندانی کردن منتقدان و گلایه‌مندان فکری کنند اساسی... همین حالا خبر تایید حکم را تلفنی به پدرم گفتم، گفت: خدا از سلطان‌محمود بزرگ‌تر است... یدالله فوق ایدیهم . . پی‌نوشت: ۱_من هیچگونه بیماری روحی و روانی ندارم. ۲_اهل دعوا و درگیری فیزیکی نیستم. ۳_قصد خودکشی ندارم ۴_ کشورم را دوست دارم و در این مدت با وجود امکان خروج و مهاجرت از کشور خارج نشدم و نخواهم شد. ۵_خدا از سلطان محمود بزرگ‌تر است. . #حسین_جنتی . . .

A post shared by حسین جنتی (@hossein_jannati) on

آقای جنتی به اتهام  «تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس محکوم شده است. او پس از شعر خوانی در دانشگاه اصفهان، روز ۱۲ خرداد ماه با مراجعه به سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در اصفهان بازداشت و ۵ روز بعد با با تودیع قرار کفالت تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شد.

جنتی سابقه شعرخوانی در حضور رهبر جمهوری اسلامی را هم دارد. 

Telegram Banner