سپیده قلیان که در حاشیه اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بود، پس از آزادی اعلام کرد که در زمان بازداشت مورد شکنجه قرار گرفته است.
سپیده قلیان که در حاشیه اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بود، پس از آزادی اعلام کرد که در زمان بازداشت مورد شکنجه قرار گرفته است.

پس از بازداشت دوباره سپیده قلیان فعال مدنی در بهمن سال گذشته، و تشکیل پرونده با چهار عنوان اتهامی، خبرها حاکی است که او از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.

کانال تلگرامی سندیکای کارگران هفت تپه با اعلام این خبر گزارش داده است پیش از این سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، با دستور مقامات امنیتی جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به همراه امیر (علی) امیرقلی از زندان سپیدار اهواز به زندان اوین منتقل شده بودند.

سپیده قلیان پس از بازداشت دوم و با تشکیل پرونده به «فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، همکاری با گروهای معاند و اخلال در نظم عمومی» متهم شده است. 

سپیده قلیان فعال مدنی که از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی بار دیگر بازداشت شده است.
سپیده قلیان جهت ارائه آخرین دفاعیات خود به دادسرا اعزام شد
سپیده قلیان، فعال مدنی زندانی برای ارائه آخرین دفاعیات خود از بند زنان زندان اوین به دادسرا اوین اعزام‌شده است.

​​اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی اولین بار در آبان سال گذشته و در جریان اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند. این دو پس از آزادی اعلام کردند که در دوران بازداشت شکنجه شده‌ و تحت فشار «اعتراف اجباری» کرده‌اند.

سازمان عفو بین الملل با انتشار یک بیانیه به مناسبت روز جهانی کارگر از مقام های جمهوری اسلامی خواسته بود که کارگران و فعالان مدنی که در اعتصاب‌ها و سایر اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شدند را فورا آزاد کند.

Telegram Banner