گزارشها حاکی از آن است که در پی افشاگری علی دایی از سابقه مدیر عامل سایپا در حراست صدا و سیما و تغییر نام او،  باشگا‌های لیگ برتر فوتبال ایران از استخدام این فوتبالیست و مربی سرشناس به عنوان سرمربی تیم شان منع شده اند.

روزنامه فرهیختگان سه شنبه ۳۱ اردیبهشت با اعلام اینکه با منتفی شدن سرمربیگری علی دایی در تراکتورسازی تبریز شایعه دستور به تیم‌های لیگ برتری برای خودداری از امضای قرارداد با این سرمربی قوت گرفت.

این روزنامه موضوع را در مصاحبه ای با علی دایی مطرح کرد و آقای دایی با بیان اینکه هیچ مذاکره‌ای از سوی تیم‌های لیگ برتری با او صورت نگرفته است، موضوع دستور از خارج مجموعه فوتبال برای بایکوت خود را محتمل دانست.

روز دوشنبه هم روزنامه «خبر ورزشی» نوشت: «می‌گویند از خارج از محدوده فوتبال به باشگاه‌های لیگ برتری توصیه شده با علی دایی همکاری نکنند. گویا این توصیه بی‌ارتباط با افشاگری دایی بعد از اخراج از سایپا نیست و زیرآب دایی را یک جوری زدند که در لیگ نوزدهم غایب خواهد بود.»

علی دایی، سرمربی پیشین تیم فوتبال سایپا، جمعه ۱۳ اردیبهشت پس از اخراج شدن از سمت خود در این باشگاه در یک نشست خبری گفت که فردی به نام مصطفی مدبر (مدیر عامل باشگاه سایپا) را نمی‌شناسد و در واقع این فرد همان سردار غفور درجزی دولق، رئیس پیشین حراست صدا و سیما است.

​​او سپس پرسیده بود که مگر می شود کسی اسم و فامیل خود را کاملا عوض کند و با هویت کاملا جدید فعالیت کند؟

او سپس انتقادات تندی را علیه مدیران حکومتی مطرح کرد و گفت «می‌گویند فدایی مملکت هستیم ولی چطور عاشق این مملکت هستید که بچه‌هایتان چند سال است آن طرف آب زندگی می‌کنند.»

پس از این سخنان آقای دایی، گزارش‌هایی درباره نقش داشتن غفور درجزی در قتل سیاسی عبدالرحمان قاسملو، دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران منتشر شد؛ موضوعی که سالها پس از آن قتل در دادگاه میکونوس مطرح شده بود.