در ادامه همه گیری ویروس کرونا در ایران، جان باختن محسن حبیبی، عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه استان تهران، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا تایید شد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، محسن حبیبی، تولیت مدرسه علیه مجتهدی، بر اثر بیماری ناشی از کرونا درگذشت.

به نوشته وبسایت گیل خبر، رسول عزیزی، فرمانده بازرسی استان گیلان، نیز جمعه ۱۶ اسفند بر اثر بیماری در بیمارستان قائم رشت درگذشت. پیشتر برخی از وبسایت های محلی از ابتلای او به کرونا و بستری شدن در ای سی یو خبر داده بودند.
 

در این عکس، احمد تویسرکانی در کنار سایر مقامات قضایی جمهوری اسلامی دیده می‌شود
بعد از یک مقام نزدیک به خامنه‌ای؛ مشاور ابراهیم رئیسی هم بر اثر کرونا درگذشت
بعد از یک مقام نزدیک به خامنه‌ای؛ مشاور ابراهیم رئیسی هم بر اثر کرونا درگذشت

از سوی دیگر، خبرگزاری میزان به رغم تایید خبر مرگ علی خلفی، معاون قضایی قوه قضائیه، دلیل آن را نارسایی کبدی، و نه ابتلا به کرونا، اعلام کرد.

در روزهای گذشته، احمد تویسرکانی، مشاور رئیس قوه قضائیه نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در گذشت. فاطمه رهبر، نماینده چند دوره مجلس و منتخب مجلس یازدهم نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به کما رفته است.

ادامه پنها‌ن‌کاری در آمار کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان‌ در برخی استان‌ها «نامشخص» است
ادامه پنها‌ن‌کاری در آمار کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان‌ در برخی استان‌ها «نامشخص» است

افکار عمومی در ایران نسبت به مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی در قبال شیوع ویروس کرونا نگران است. برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه ۱۵ اسفند با اشاره به دروغگویی مسئولان جمهوری اسلامی درباره گستردگی ویروس کرونا در کشور، گفت: «رژیم ابتدا به مردم گفت که جایی برای نگرانی از شیوع این ویروس نیست. اما در همان حال، ویروس در حال پخش شدن در سرتاسر ایران بود.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز روز جمعه ۹ اسفند در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با توجه به سابقه پنهان‌کاری مسئولان جمهوری اسلامی گفته بود رژیم ایران تمایلی ندارد که درباره شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و «من نگران هستم آنها اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشد.»

این دومین بار بود که وزیر خارجه آمریکا از مخفی‌کاری احتمالی مقامات ایران ابراز نگرانی می‌کرد. مایک پمپئو پیشتر هشدار داده بود که آمریکا نگران مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی درباره شیوع کرونا است.

 


Telegram Banner