مدیر برنامه های امیرحسین مقصودلو، خواننده ایرانی معروف به «امیر تتلو» در یک پست اینستاگرامی از بازداشت این خواننده ایرانی که چندی است در ترکیه ساکن است، خبر داد.

«روناک» که خود را ادمین شبکه‌های اجتماعی امیرحسین مقصودلو معرفی می‌کند، روز سه شنبه ۸ بهمن ماه در صفحه اینستاگرام خود با انتشار پستی نوشت که  امیر تتلو  قصد مهاجرت به انگلستان را داشت و ویزای او نیز آمده بود اما روز سه شنبه از طرف «دولت ترکیه» دستگیر شده و می خواهند او را «تحویل پلیس ایران» دهند چون ایران درخواست استرداد او را داشته است.

View this post on Instagram

سلام فکر کن امروز از خواب پاشی فکر کنی که از فردا دیگه راحت میشی بعد از پانزده سال عذاب میری یه کشور اروپایی..اما به جاش بهت دست بند بزنن و بخوان برت گردونن به همون کشوری که جونت همیشه توش در خطر بوده... همونطور که میدونید امیر تتلو مدت هاست توی ترکیه زندگی میکنه به جرم خوانندگی و چون تو کشور ما خوانندگی جرم محسوب میشه امیر از ایران خارج شد بعد از مدت ها امیر قصد مهاجرت به انگلستان رو داشت و ویزاش اومده..اما امروز از طرف دولت ترکیه دستگیر شده و میخوان تحویل پلیس ایران بدنش چون از ایران درخواست دادن که امیر رو برگردونن..لازم به توضیح نیست همتون میدونید وقتی که ایران بود چه بلاهایی سرش نیوردن و حالا ام که از ایران خارج شده بهش اجازه ی زندگی نمیخوان بدن کاری ندارم امیر رو دوست دارید یا نه یا هرچیز دیگه ای اما الان جون امیر در خطره.. امیر رو اگه تحویل به پلیس ایران تحویل بدن دیگه معلوم نیست چی پیش میاد لطفا اگه ترکیه هستید و دستتون بازه کمک کنید این کار خلاف حقوق بشر هستش امیر هیچ جرمی مرتکب نشده واقعا بهتر از این الان نمیتونم بنویسم فقط این موضوع رو پخش کنید و اگه کاری از دستتون بر میاد انجام بدید این همه مجرم تو دنیا وجود داره آخه به چه جرمی این همه بلاااااا😔😔 تو اگه رسانه دستت هست و مثل همیشه که هیچوقت از موزیک ویدیو هاش حمایت نکردی امروز ازش حمایت نکنی نامردی، این پست رو به دسته اون رسانه ها برسونید لطفا

A post shared by Ronak 🌞 (@ronak.diary) on

همچنین امیر تتلو نیز در صفحه اینستاگرام خود تصاویری را پس از بازداشتش منتشر کرده که او را با دستبند نشان می‌دهد. این خواننده نوشته است که گفته شده «دولت ایران» او را می خواهد.

الهام یزدی‌ها خبرنگار صدای آمریکا در ترکیه گزارش داد که روزنامه «هابرتورک» ترکیه با تایید بازداشت تتلو نوشت که این خواننده به خاطر «اعلان قرمز» نامش از سوی ایران بازداشت شده است. اتهامات تتلو ‌براساس این اعلان، متهم به تشویق به مصرف مواد مخدر شده است.

پس از  انتشار این خبر رسانه های داخل ایران به نقل از سخنگوی نیروی انتظامی نوشتند که امیر تتلو «به درخواست پلیس اینترپل ایران  و با همکاری پلیس ترکیه بازداشت» شده است. پلیس ایران گفت که برای این فرد «اعلان قرمز» صادر کرده بود.

از سوی دیگر هنوز مقامات ترکیه در این باره اطلاع رسانی نداشته اند و جزئیاتی از دلیل بازداشت این خواننده در رسانه های ترکیه منتشر نشده است.

امیر تتلو، خواننده ای که کار خود را با موسیقی رپ زیرزمینی در ایران آغاز کرد، در ادامه با اظهار نظرات خود در شبکه‌های اجتماعی جنجالی شد.

انتشار ویدئوکلیپی روی یک ناو نیروی دریایی ارتش و همچنین حضور او در کنار ابراهیمی رئیسی در برنامه تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری در به شدت خبرساز شد.

امیر تتلو در جریان انتخابات ریاست جمهوری در ویدئویی تبلیغاتی کنار ابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات و رئیس کنونی قوه قضائیه
راهپیمایی طرفداران تتلو در تهران؛ خواننده طرفدار انرژی هسته‌ای و رئیس قوه قضائیه، همچنان جنجالی است
گروهی از طرفداران امیر حسین مقصودلو معروف به امیر تتلو در حمایت از بازگشت او به ایران راهپیمایی کردند.

تتلو سال ۱۳۹۵ به دلیل اهانت به یک مقام قضایی بازداشت و پس از از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد. او حدود یک سال پیش از ایران خارج شد و به کار خود ادامه می‌دهد.

چندی پیش گروهی از طرفداران امیر حسین مقصودلو معروف به امیر تتلو در حمایت از بازگشت او به ایران راهپیمایی کردند.

Telegram Banner