اولین هواپیمای «ایرباس» خریداری شده از فرانسه به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.
چهارشنبه ۲۲ دی طی مراسمی در شهر تولوز فرانسه و با حضور مدیران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ایرباس یک هواپیمای مدل A321 در اختیار ایران قرار گرفت.

هیات دولت ایران روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت٬ فرزانه شرفبافی اولین زن مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی را برکنار و تورج دهقانی زنگنه را به جای او منصوب کرد.

تورج زنگنه پیش از این مدیرعامل شرکت هواپیمایی معراج بود، که این شرکت و مدیرعامل آن در خرداد ۱۳۹۷ از سوی آمریکا تحریم شدند.

نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری (دارایی) ایالات متحده در شهر واشنگتن - آرشیو
آمریکا ۹ فرد و شرکت را به دلیل ارائه خدمات به برخی خطوط هوایی ایران تحریم‌ کرد
به گفته وزیر خزانه داری آمریکا، این ۹ فرد و نهاد با این اقدامات به نیروی قدس سپاه پاسداران و رژیم ایران در انتقال سلاح، پول و نیروی نظامی به عوامل خود در منطقه، مانند حزب الله، کمک کرده‌ و رژیم ظالم اسد را تقویت کرده‌اند.

​​

به گفته  استیو منوشین وزیر خزانه‌داری آمریکا، تحریم شدگان با اقدامات خود به نیروی قدس سپاه پاسداران و رژیم ایران در انتقال سلاح، پول و نیروی نظامی به عوامل خود در منطقه، مانند حزب الله، کمک کرده‌ و رژیم ظالم بشار اسد را تقویت کرده‌اند.

از سوی دیگر دولت حسن روحانی انتصاب خانم شرفبافی به مدیرعاملی ایران ایر را یکی از دستاوردهای خود در زمینه اهمیت به زنان معرفی می‌کرد، اما دوره مدیریت این دارنده مدرک دکتری مهندسی هوافضا از دانشگاه شریف، به دو سال هم نرسید.