کارخانه و شرکت نیشکر هفت تپه
کارخانه و شرکت نیشکر هفت تپه

پس از اعتراض و تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در طی روزهای گذشته در محل این کارخانه که منجر به بازداشت و احضار دستکم ۲۰ کارگر این شرکت شد، تعداد دیگری از کارگران این شرکت نیز بازداشت شدند.

به گزارش کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه پنج نفر از کارگران این شرکت به نام‌های «حسین انصاری، فیصل تعالبی، سید اسماعیل جعاوله، عادل سماعی و رستم عبداله‌زاده» با دستور دادستانی  و توسط ماموران پلیس اطلاعات امنیت بازداشت و به زندان فجر دزفول انتقال داده شدند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت در پی عدم تعهدات کارفرما در پرداختن به موقع حقوق و مزایا و دیگر مطالبات انباشته، دست به اعتصاب زدند که متعاقب این عمل اعتراضی ۵ نفر از کارگران بازداشت و ۱۵ کارگر دیگر نیز توسط پلیس امنیت احضار شدند.

دست‌کم ۲۰ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت و احضار شدند
در پی اعتراض و تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در محل کارخانه به علت وضعیت قراردادها، اعتراض به ضعف شورای اسلامی و درخواست استعفای آنها دستکم ۲۰ کارگر شرکت نیشکر هفت تپه توسط پلیس امنیت بازداشت و احضار شده‌اند.

​​ این اولین تجمع اعتراضی بازنشستگان نیشکر هفته تپه نیست، این کارگران سال گذشته نیز دست به تجمعات اعتراضی زده‌اند و خواستار دریافت سنوات سال‌های ۹۵ و ۹۶ خود شدند.

عفو بین‌الملل از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته است که موانع غیرقانونی تشکیل اتحادیه‌های مستقل را از میان برداشته و به کارگران اجازه دهند در تجمعات مسالمت آمیز شرکت کرده و از حقوق خود برای پیوستن به اتحادیه‌های مستقل بهره‌مند شوند.

اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در راهپیمایی روز کارگر - ۱۳۹۲
عفو بین الملل خواستار آزادی فعالان مدنی و کارگری زندانی در ایران شد
عفو بین الملل خواستار آزادی فعالان مدنی و کارگری زندانی در ایران شد

​​