Sriwijaya Air Flight SJ182 plane crash recovery off the Jakarta coast
عملیات امداد و نجات برای یافتن اجساد سرنشینان و قطعات هواپیمای مسافربری در نزدیکی ساحل جاکارتا

مقامات اندونزی روز یکشنبه ۲۱ دی جعبه‌های سیاه هواپیمای «سریویجایا ایر» را که روز شنبه لحظاتی پس از بلند شدن از فرودگاه جاکارتا در دریا سقوط کرد، پیدا کرده‌اند.

به گزارش رویترز، رئیس کمیته ایمنی حمل و نقل ملی اندونزی گفت که مکان‌های دو جعبه سیاه پرواز «اس‌جی ۱۸۲» در جریان جستجو برای قطعات هواپیما و اجساد سرنشینان آن، شناسایی شده است.

رئیس نیروی نظامی اندونزی نیز گفت امیدوار است که بتوانند جعبه‌های سیاه را هر چه زودتر از زیر آب بیرون آورند.

هواپیمای سانحه دیده، که یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷-۵۰۰ با حدوداً ۲۷ سال سابقه پرواز بود، با ۶۲ سرنشین در یک پرواز داخلی به سمت پونتیاناک پرواز می‌کرد.

یکی از مقامات عملیات امداد و نجات گفت، جستجو تا شب ادامه خواهد داشت؛ ولی تلاش‌های آنها به دستگاه ردیاب زیردریایی (سیستم ردیابی سونار) محدود است.

جستجو برای یافتن قطعات هواپیما و اجساد سرنشینان در آب‌‌های ساحل جاکارتا

قطعات این هواپیما توسط تیم نجات از عمق ۲۳ متری در نزدیکی مجمع‌الجزایری در نزدیکی بندر جاکارتا بیرون آمدند. مقامات اندونزیایی گفتند که آنها لباس و اعضای بدن سرنشینان را نیز پیدا کرده‌اند.

پلیس از خانواده‌های سرنشینان هواپیما خواسته است که با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی از جمله سوابق دندانپزشکی و نمونه دی‌ان‌ای، آنها را در شناسایی اجساد کمک کنند.

سرنشینان هواپیما شامل ۱۲ خدمه و ۵۰ مسافر از جمله ۱۰ کودک بود که همه اندونزیایی بودند.

Relatives of passengers arrive at a crisis center set up following a report that a Sriwijaya Air passenger jet has lost contact…
هواپیمای مسافربری اندونزی در دریا سقوط کرد
یک هواپیمای مسافری اندونزی با ۶۲ سرنشین، لحظاتی پس از پرواز از جاکارتا در دریا سقوط کرد و از سرنوشت سرنشینان آن خبری در دست نیست.