منگ ونژو

بخش انگیسی صدای آمریکا - در حالیکه ایالات متحده خواستار استرداد مدیر ارشد شرکت مخابراتی «هواوی» درباره تخلف او در تحریم ایران است اما این شرکت همچنان مقاومت می کند. 

پس از حضور تیم حقوقی مدیر امور مالی شرکت هواوی در دادگاهی در کانادا برای تعیین نوبت بعدی دادرسی، این شرکت در بیانیه ای اعلام داشت تلاش خواهد کرد درخواست استرداد «منگ ونژو» به آمریکا در ژانویه ۲۰۲۰ را به چالش بکشد.

گزارش نشریه نشنال| بازداشت مدیر هواوی نشان داد هیچ کس از تحریم ایران مستثنی نیست
بازداشت مِنگ وَنژو، مدیر امور مالی شرکت هواوی غول تکنولوژی چین و دختر موسس آن شرکت، به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران نشان می دهد که دولت پرزیدنت دونالد ترامپ در کار خود جدی است.

​​

خانم «منگ ونژو» ممکن است به ۳۰ سال زندان محکوم شود
آمریکا مدیر شرکت چینی هواوی را به دور زدن تحریم ایران متهم کرد؛ احتمال حکم سی سال زندان
منگ ونژو، یک مدیر ارشد شرکت چینی «هواوی» که در کانادا بازداشت شده، روز جمعه در دادگاه حاضر شد و دادستان های آمریکایی او را به «دور زدن تحریم های ایران در سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ متهم کردند که ممکن است به حکم ۳۰ سال زندان برای او منجر شود.

​​

شرکت رسانه ای کانادا گزارش داد که جلسه رسیدگی به درخواست استرداد منگ در ژانویه ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و انتظار می رود پرونده تا اکتبر آن سال به نتیجه برسد.

منگ، ۴۷ ساله، دختر بنیانگذار میلیاردر شرکت فناوری هواوی، دسامبر گذشته در فرودگاه ونکوور به درخواست آمریکا بازداشت شد. او می کوشد مانع استرداد خود بر مبنای اتهام فریب دادن بانک های جهانی درباره رابطه آن شرکت با یک شرکت فعال در ایران شود.

منگ با قید وثیقه در ونکوور آزاد است و در دادگاه حاضر نشد.

Telegram Banner