عباس لسانی، فعال ترک
عباس لسانی، فعال ترک

حکم ده ماه زندان عباس لسانی، فعال ترک زندانی که پیشتر از سوی دادگاه بدوی برای او صادر شده بود در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجانی شرقی تایید شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گزارش داد که شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی میکائیل خوبیارپور، حکم ده ماه زندان عباس لسانی را که پیشتر از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» برای او صادر شده بود را عینا تایید کرد.

بنا بر این گزارش، دادگاه در تاریخ ۲۴ فروردین ماه بدون حضور آقای لسانی برگزار شده و رای صادر شده قطعی است.

عباس لسانی، شنبه ۱۵ دی‌ ۹۷ جهت اجرای حکم ده ماه زندان بازداشت و به زندان تبریز منتقل شد، اما با اعتراض کتبی به روند دادرسی و مورد قبول گرفتن اعتراضش در شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز، روز دوشنبه ۱۷ دی‌ماه به صورت موقت با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. آقای لسانی در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ پس از برگزاری جلسه دادگاه مجددا بازداشت شد.

عباس لسانی، فعال ترک
نزدیکان «عباس لسانی» فعال ترک زندانی از شرایط سخت او در بازداشت می گویند
برخی از نزدیکان به «عباس لسانی» فعال ترک زندانی از وضعیت سخت او و اعتصاب غذای او در بازداشت خبر داده‌اند.

​​براساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل در سال ۲۰۱۸ بیش از هفت هزار نفر اعم از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق زنان، فعالان محیط زیست، فعالان کارگری و فعالان حقوق قومی و اقلیت‌های مذهبی در ایران بازداشت و صدها تن به زندان محکوم شده‌اند.