ایالت کالیفرنیا قرار است داروهای پیشگیری از ویروس «اچ‌آی‌وی» را برای اولین بار بدون نسخه پزشک در اختیار عموم قرار دهد. این حرکت به منظور جلوگیری از شیوع بیماری «ایدز» در آمریکا است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تحت قانون جدید، داروسازانی که آموزش ویژه دیده اند، می توانند یک دُز ۶۰ روزه قرص برای پیشگیری از ویروس «اچ‌آی‌وی» معروف به «پرپ» (PrEP) تحت نام تجاری ترووادا (Truvada)، و همینطور دُزهایی از قرص های پس از قرار گرفتن در معرض ویروس معروف به «پپ» (PEP) که در موارد اضطراری مصرف می شود، را بدون نسخه پزشک در دسترس افراد قرار دهند.

مطالعات نشان داده است که این داروها بسیار مؤثر هستند؛ ولی خیلی از افرادی که بیشتر در معرض ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی هستند از آنها مصرف نمی کنند.

دومین داروی پیشگیری از ابتلا به ویروس «اچ آی وی» در آمریکا تأیید شد؛ زنان نمی‌‌توانند آن را مصرف کنند
سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدیدی را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ آی وی تأیید کرده است.

گوین نوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیا، در بیانیه ای گفت: «تمام شهروندان کالیفرنیا سزوار آن هستند که به پرپ و پپ، دو دارویی که مبارزه با ویروس اچ‌آی‌وی و بیماری ایدز را دگرگون کرده‌اند، دسترسی داشته باشند. من نهاد مقننه [مجلس ایالتی کالیفرنیا] را به خاطر اقدام در گسترش دسترسی به این درمان‌ها و پایان دادن به اچ‌آی‌وی و ایدز تحسین می کنم.»

کشف روش مقابله با ایدز در «دی ان ای» موش‌های آزمایشگاهی؛ شاید بعد نوبت انسان باشد
کشف روش مقابله با ایدز در «دی ان ای» موش‌های آزمایشگاهی؛ شاید بعد نوبت انسان باشد

 

Telegram Banner