شرکت خودروسازی آمریکایی «فورد»، روز دوشنبه اعلام کرد که برای پائین آوردن مخارج و هزینه کمپانی، هفت هزار شغل اداری (دفتری) خود را حذف می‌کند.

مشاغلی که فورد تصمیم به حذف آنها دارد بیشتر در زمینه مدیریت در دفتر مرکزی آن در شهر «دیربورن» میشیگان و در بخش های مهندسی، توسعه محصول، فن‌آوری اطلاعات، اجرای طرح، و امور مالی و بازاریابی است که حدود ۱۰ درصد از کل کارمندان این شرکت را تشکیل می دهد.

بنابه اعلام این شرکت، حدود ۲,۳۰۰ مورد از این شغل ها در آمریکا از طریق اخراج و یا بازخرید حذف خواهد شد، و حدود ۱۰۰۰ کارمند نیز داوطلبانه استعفا داده و یا بازخرید کرده اند.

«جیم هکت» مدیر عامل اجرایی فورد که روز دوشنبه (۳۰ اردیبهشت) کارمندان شرکت را در یک نامه از این تصمیم مطلع ساخت، نوشت: «برای موفقیت در این صنعت پر رقابت و با رشد سریع السیر، باید از کاغذبازی اداری کم کنیم، در عوض بر توانمند سازی مدیریت،  سرعت بخشیدن به تصمیم گیری، و  بر کارهایی که ارزشمند هستند تمرکز کنیم، و از هزینه های زائد بکاهیم.»

ایلان ماسک در کنار خودروی جدید تسلا، «مدل وای» - ۱۴ مارس ۲۰۱۹
شرکت تولید خودروهای برقی «تسلا» در سه ماه اول سال ۷۰۲ میلیون دلار ضرر کرد
شرکت تولید خودروهای برقی «تسلا» در سه ماه اول سال ۷۰۲ میلیون دلار ضرر کرد

​​سال گذشته نیز شرکت خودروسازی «جنرال موتورز» با حذف هشت هزار شغل دفتری، حدود ۱۵ درصد از کارمندانش را از کار برکنار کرد.