ٍایلان ماسک و جک ما در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی - شانگهای، چین - ۲۹ اوت ۲۰۱۹
ٍایلان ماسک و جک ما در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی - شانگهای، چین - ۲۹ اوت ۲۰۱۹

وقتی صحبت به آینده بشریت می کشد، «ایلان ماسک» مؤسس و مدیر عامل اجرایی شرکت خودروسازی «تسلا» و «جک ما» مؤسس شرکت تجارت الکترونیک «علی بابا» بر سر این که آیا مردم باید نگران توانایی های هوش مصنوعی باشند یا نه، هم عقیده نیستند. آقای ما نسبت به هوش مصنوعی خوشبین است، در حالیکه آقای ماسک بیشتر دید «آخرالزمانی» به آن دارد.

هرچند، به گزارش شبکه «سی‌ان‌بی‌سی»، هر دو میلیاردر بر سر یکی از بزرگترین مشکلاتی که بشر در آینده با آن روبرو خواهد شد هم عقیده هستند و آن کمبود جمعیت است.

«ماسک» و «ما» که هفته گذشته در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی در شهر شانگهای چین بسر می بردند گفتند که بیشتر نگرانی مردم تا ۲۰ سال آینده باید سقوط نرخ جمعیت باشد تا نگرانی های مربوط به هوش مصنوعی.

مایکروسافت یک میلیارد دلار روی پروژه‌ای که از مغز انسان تقلید می‌کند، سرمایه گذاری کرد
شرکت مایکروسافت یک میلیارد دلار روی پروژه هوش مصنوعی که زاده ذهن «ایلان ماسک» میلیاردر آمریکایی و رئیس خودروسازی تسلا است سرمایه گذاری کرده است.

طبق تحلیل اخیر داده های جمعیت جهانی سازمان ملل متحد از مرکز تحقیقات «پیو»، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۷۰ نرخ زاد و ولد کاهش یابد و قادر به جایگزین کردن نسل های پیشین نباشد. نرخ فعلی جایگزینی جهانی جمعیت ۲.۱ تولد است. نرخ زاد و ولد جهانی فعلی ۲.۵ است ، اما پیش بینی می شود که تا سال ۲۱۰۰ به ۱.۹ کاهش یابد.

کمبود آب در «شیملا»، واقع در ایالت «هیماچال پرادش»: اهالی برای گرفتن آب از تانکر صف کشیده‌اند. (عکس آرشیوی، مربوط به تابستان ۲۰۱۸)
سازمان ملل درباره رشد انفجاری جمعیت هند هشدار داد؛ ۸ سال دیگر پرجمعیت‌ترین کشور جهان می‌شود
جمعیت هند در ۴۰ سال اخیر دو برابر شده. هند تا هشت سال دیگر از نظر رشد جمعیت از چین جلو خواهد افتاد و به پرجمعیت‌ترین کشور دنیا تبدیل خواهد شد.

نرخ زاد و ولد منطقه به منطقه فرق می کند، ولی قاره آفریقا تنها منطقه در جهان است که انتظار می رود تا سال ۲۱۰۰ «رشد قوی جمعیت» داشته باشد.

Telegram Banner