«دانتون ابی» در هفته نخست اکران بیش از ۳۱ میلیون دلار فروخت، از رقبای سرشناس خود پیشی گرفت و پرفروش ترین فیلم هفته در آمریکا شد.

به گزارش شبکه خبری «فاکس»، دانتون ابی که بر مبنای یک سریال بریتانیایی با همین عنوان ساخته شده است، در گیشه از فیلم های «به سوی ستارگان» با بازی برد پیت و «رمبو: آخرین خون» با هنرنمایی سیلوستر استالونه موفق تر بود.

نویسنده های هنری و منتقدان سینمایی، فروشی در حدود ۲۰ میلیون دلار را برای دانتون ابی پیش بینی کرده بودند و به همین دلیل از چنین استقبالی از فیلم، شگفت زده شدند.

بر اساس آمار منتشره، به سوی ستارگان کمی بیش از ۱۹ میلیون دلار و فیلم جدید رمبو نیز حدود ۱۹ میلیون دلار در گیشه فروخت که رقم چندان بدی محسوب نمی شود.

 فیلم سینمایی «دانتون ابی» ادامه همان سریال تلویزیونی است و ماجرای دیدار پادشاه و ملکه انگلیس از دانتون ابی را به تصویر می کشد. اکثر بازیگران اصلی سریال در فیلم نیز حضور دارند.

 

فروش بالای دانتون ابی برای پخش کننده فیلم نیز غیرمنتظره بود و شرکت «فوکوس فیوچرز» را غافلگیر کرد. این بیشترین فروشی است که از زمان تأسیس فوکوس فیوچرز در هفده سال گذشته، نصیب این شرکت شده است.

عمارت «های کلیر» محل فیلمبرداری سریال محبوب «دانتون ابی» است
علاقه‌‌مندان به سریال «دانتون ابی» با ۱۵۰ دلار می‌توانند یک شب را در عمارت باشکوه آن سپری کنند
پیش از اکران فیلم «دانتون ابی» که یکی از محبوب ترین سریال های تلویزیونی بریتانیا است، وب سایت «ایر بی اند بی» ارائه دهنده خدمات محل اقامت برای مسافران، قصر دانتون ابی را برای اقامت علاقه مندان فراهم کرده است.

 

Telegram Banner