دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه گفت که گناهکار شناخته شدن «هاروی واینستین» به تجاوز و اقدام جنسی مجرمانه، حاوی «پیامی بسیار قوی» است.

به گزارش نیویورک پست، در طول یک کنفرانس مطبوعاتی در هند، از رئیس جمهوری آمریکا در مورد این تهیه‌کننده ثروتمند و مقتدر هالیوود - که روز دوشنبه هیئت ژوری (در دیوان عالی منهتن نیویورک) او را گناهکار شناخت - پرسیدند.

آقای ترامپ گفت: «به نظر من این برای زن‌ها  خیلی خوب بود. پیروزی بزرگی بود که پیامی نیرومند فرستاد؛ یک پیام بسیار بسیار نیرومند.»

پرزیدنت ترامپ ادامه داد: «همانطور که می‌دانید، من هیچوقت از هواداران هاروی واینستین نبودم. در حقیقت او [واینستین] گفته بود که سخت تلاش خواهد کرد تا من را در انتخابات شکست دهد. نتیجه این تلاش او چه بود؟»

دادگاهی در نیویورک هاروی واینستین را گناهکار شناخت؛ قاضی تهیه‌کننده مشهور هالیوود را به زندان فرستاد
هاروی واینستین، تهیه کننده بزرگ هالیوود که به موارد متعدد آزار جنسی متهم شده است، در دادگاهی در نیویورک گناهکار شناخته شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «من اطلاع زیادی در مورد این پرونده ندارم؛ چون همان طور که می‌دانید تقریباً همه ساعات روز، همه دقایق روز، در سفر و جسله و ملاقات بوده‌ام. من فرصت زیادی برای دنبال کردن این ماجرا نداشته‌ام.»

هاروی واینستین در ارتباط با اتهام تجاوز درجه سه و اقدام جنسی مجرمانه درجه یک مجرم شناخته شد. ولی در اتهامات جدی‌تر، یعنی دو  فقره اتهام به تعارض جنسی تجاوزکارانه، تبرئه شد.

Telegram Banner