خرس قطبی در آلمان - ژوئیه ۲۰۱۹
نانوک، خرس قطبی باغ وحشی در آلمان در هوای ۴۰ درجه با آب تنی خودش را خنگ نگه می دارد

مطالعات نشان می دهد که غلظت دی اکسید کربن هوا در حال حاضر، در بالاترین حد خود در تاریخ بشریت است. دمای جهانی رو به افزایش است و دمای کنونی که کره زمین تجربه می کند شاید از دمای آن در میلیون ها سال گذشته، پیشی گرفته باشد.

پژوهشگران کشف کرده اند که تنها دمای هوا نیست که غیر عادی است، بلکه گرمایش کل کره زمین «همزمان»، حد اقل در دو هزار سال گذشته خیلی منحصر به فرد است.

آنهایی که به تغییرات آب و هوایی به دست بشر شک دارند اغلب این استدلال را می آورند که شرایط اقلیمی طبیعی زمین مرتب در حال تغییر است  و گرم شدن و سرد شدن کره زمین، پیش از پیدایش انسان و قبل از آن که گازهای گلخانه ای در هوا تولید شود، رخ می داده است؛ پس گرمایش کنونی زمین نه تنها خطرناک نیست، بلکه خیلی طبیعی است.
دانشمندان این استدلال کاذب را همیشه رد کرده اند.

دما در فرانسه به حدود ۵۰ درجه سانتیگراد رسیده است
رکورد گرم‌ترین ماه ژوئن در کره زمین شکست
رکورد گرم‌ترین ماه ژوئن در کره زمین شکست

​​با استفاده از اطلاعاتی که از حلقه های درختان کهن، تا فسیل ها، تا موجودات و گیاهان یخ زده در مناطقه یخبندان و اعماق یخچال ها به دست آمده، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که گرم و سرد شدن کره زمین یک رویداد منطقه ای بوده، و تغییرات اقلیمی ناحیه به ناحیه با یکدیگر فرق می کرده است. ولی تغییرات آب و هوایی امروز اینطور نیست.

گرمایش زمینی که از آغاز عصر صنعتی تا به الان مشاهده شده، یک پدیده جهانی است، که کل کره زمین را تحت تأثیر قرار داده و با دوره های گرمایش و سرمایش پیشین کاملاً فرق می کند.

نتایج این مطالعات که این هفته در ژورنال های علمی «نیچر» و «نیچر جیوساینس» منتشر شد، پیشنهاد می کند که یکی از عوامل مهمی که می توان روی آن دست گذاشت، تولید گازهای گلخانه ای در اتمسفر، توسط بشر است.

پارک «کتابخانه درختی» در شهر میلان، ایتالیا - شهر میلان تصمیم دارد برای بهتر کردن هوای اغلب دم و گرفته شهر تا سال ۲۰۳۰، سه میلیون نهال درخت بکارد.
پژوهش جدید: بهترین راه برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی کاشتن میلیاردها درخت است
پژوهش جدید: بهترین راه برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی کاشتن میلیاردها درخت است

​​

Telegram Banner