Women, one wearing a mask as a measure of protection against the coronavirus, stroll along Yoel Moshe Solomon Street under 1…
اسرائیل پس از افزایش موارد ابتلا استفاده از ماسک را هم دوباره اجباری کرد

پس از ثبت هزار و ۳۷۷ مورد ابتلا در اسرائیل در روز دوشنبه، که بالاترین تعداد از ماه مارس تاکنون بوده است، کابینه این کشور روز سه شنبه تصمیم گرفت در مورد استراتژی مهار شیوع ویروس تشکیل جلسه دهد. انتظار می‌رود این جلسه روز چهارشنبه برگزار شود.

نفتالی بنت، نخست وزیر، و نیتزان هوروویتز، وزیر بهداشت اسرائیل، قصد دارند «مجوز سبز» را برای گردهم‌آیی بالای صد نفر در فضاهای بسته بازگرداند.

همچنین، قرار است برای رویدادهای بالای صد نفر که در آن غذا داده می‌شود، از جمله عروسی‌ها و مهمانی‌ها، مجوز موسوم به «کارت شادی» صادر شود.

هر دو این مجوزها فقط به افراد واکسینه شده، بهبودیافته، و با آزمایش منفی کرونا که در ۷۲ ساعت گذشته انجام شده است تعلق می‌گیرد.

نخست وزیر و وزیر بهداشت اسرائیل با نمایندگان کسب و کارهایی که این مجوزها برای آنها صادر خواهند شد و موظف به اجرای آن هستند دیدار کردند.

People without face masks watch the sunset, in Tel Aviv, Israel, Sunday, April 18, 2021. Israel has lifted a public mask…
با وجود افزایش ابتلا در برخی مناطق دنیا؛ واکسیناسیون موفق در اسرائیل باعث لغو دستور ماسک زدن شد
اسرائیل با واکسیناسیون نزدیک به ۶۰ درصد از جمعیتش با واکسن کووید۱۹، روز یکشنبه اعلام کرد که زدن ماسک در فضای باز ضروری نیست. هر چند دستور زدن ماسک در فضاهای بسته هنوز بر سر جا است.