کمیسیون بهداشت ملی چین روز یکشنبه ۶ بهمن اعلام کرد که تا کنون نزدیک به دوهزار نفر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و ۵۶ مبتلا هم جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش رویترز، تعدادی از مبتلایان به این بیماری در خارج از چین از جمله کشورهای تایلند، استرالیا، ایالات متحده و فرانسه گزارش شده است.  

دومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تایید شد؛ استفاده از ربات برای معاینه بیماران
دومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تایید شد؛ استفاده از ربات برای معاینه بیماران

شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین نیز روز شنبه ۵ بهمن گفته بود که این کشور با «وضعیت وخیم» روبرو است.رفت و آمد و حمل و نقل عمومی در شهر ووهان که ۱۱ میلیون جمعیت دارد و به عنوان مرکز شیوع این ویروس شناخته می شود، متوقف شده است.

روزنامه وال استریت هم گزارش داده ، ایالات متحده آمریکا قرار است روز یکشنبه تمام شهروندان و دیپلمات‌های ساکن شهر ووهان چین و اعضای خانواده آنها را با یک هواپیمای چارتر به آمریکا بازگرداند.

تسریع ناگهانی شیوع کوروناویروس جدید بر روی سفرها، جشن ها، و گردهمایی‌های سال نو چینی، که یکی از مهم‌ترین تعطیلات در کشور است تأثیر گذاشته و از شوق و شادی مردم کاسته است.

گسترش ویروس کرونا در چین؛ ممنوعیت سفر و لغو جشن‌های سال نو چینی
مقامات چین در پی گسترش ویروس کرونا ​برگزاری جشن های سال نو چینی، مصادف با بیست و پنجم ژانویه تا هشتم فوریه، در پکن را لغو کردند.

ویروس کرونا  موجب نگرانی بسیار زیادی در سطح جهان شده است؛ چون ضمن انتقال انسانی (از یک فرد به فرد دیگر) و سرعت شیوع بسیار بالای آن، هنوز معلوم نیست که تا چه حد خطرناک است. همچنین، به دلیل جدید بودن این ویروس، بدن انسان در مقابل آن مصونیت لازم را پیدا نکرده است.

Telegram Banner