استفاده از نی برای نوشيدنی های گازدار

روزنامه واشنگتن پست به تازگی گزارش کرده است‌که نی‌های مورد استفاده برای نوشيدنی های گازدار از سال ۱۹۸۰ به اين طرف کلفت تر شده اند.  قطر آنها از ۵ ميليمتر در سال ۱۹۸۰ امروز به بيش از  ۷ ميليمتر رسيده است. هرچه ق...

کانادا می‌گوید که تا سال ۲۰۲۱ بسیاری از اشیای پلاستیکی یکبار مصرف مانند کیسه‌های پلاستیکی، نی، قاشق، و چنگال را ممنوع می‌کند. این تصمیم به منظور کاستن از آسیب‌های زیان‌بخش به بوم‌سازگان این کشور، گرفته شده است.

به گزارش سی ان ان، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در بیانیه ای اعلام کرد که این «مشکلی است که راحت نمی توان از آن گذشت.»

وی گفت: «ضایعات پلاستیکی سر از گورستان های زباله ها و زباله سوزها در می آورند، پارک ها و سواحل ما را کثیف می کنند، موجب آلودگی رودخانه ها، دریاچه ها، و اقیانوس ها می شوند، و لاک‌پشت ها، ماهی ها، و پستانداران دریازی را از بین می برند.»

آقای ترودو ادامه داد: «کمتر از ۱۰ درصد از مواد پلاستیکی در کانادا بازیافت می شود. اگر تغییری در این روند به وجود نیاوریم، تخمین زده شده که مردم کانادا تا سال ۲۰۳۰ هر سال حدود ۱۱ میلیارد دلار مواد پلاستیکی را دور بریزند.»

بنا بر آمار دولت کانادا، هر سال حدود یک میلیون پرنده و بیش از ۱۰۰ هزار پستاندار دریایی در اثر خوردن مواد پلاستیکی به جای غذا آسیب دیده و یا می میرند.

یکی از چند کانتینر بزرگ پر از پلاستیک های غیرقابل بازیافت در ساحل کلانگ مالزی - ۲۸ مه ۲۰۱۹
مالزی ضایعات پلاستیکی آمریکا، اروپا و چند کشور دیگر را به آنها باز می‌گرداند
مالزی ضایعات پلاستیکی آمریکا، اروپا و چند کشور دیگر را به آنها باز می‌گرداند

​​به گفته این بیانیه، هر دقیقه، به اندازه بار یک کامیون ضایعات پلاستیکی وارد اقیانوس های جهان می شود.

Telegram Banner