جایگزین کردن گوشت قرمز با گوشت سفید، رد پای کربن حاصل از مواد غذایی را به میزان چشمگیری - یعنی در حدود پنجاه درصد - کاهش می دهد. این داده بر اساس اولین پژوهش ملی است که در آن عادات رژیم غذایی مردم آمریکا و رد پای کربنی که به جا می گذارند مورد بررسی قرار گرفته است.

به نقل از مجله «نشنال جئوگرافیک»، در این مطالعه که «نظرسنجی ملی بهداشت و تغذیه» نام دارد، از ۱۶ هزار نفر در مورد تمام غذاهایی که در ۲۴ ساعت گذشته خورده بودند سوال شده است.

سپس کربنی که هر ماده غذایی از خود به جا می گذارد اندازه گیری شده است. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که اگر جای گوشت قرمز استیکی را با گوشت مرغ عوض کنند، رد پای کربن به جای مانده بسیار کمتر است.

دیه‌گو رز، استاد پژوهشگر دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی مناطق حاره ای دانشگاه «تولین» که نویسنده ارشد این مطالعه بود، گفت: «ما می دانستیم خوردن گوشت مرغ به جای گوشت گاو تولیدات کربن حاصل از تغذیه را کاهش می دهد. ولی انتظار نداشتیم این قدر باشد.»

والتر ویلت، استاد دانشکده بهداشت عمومی «تی اچ چن» دانشگاه هاروارد می گوید: «رژیم غنی متشکل از مواد غذایی گیاهی با محصولات حیوانی کمتر، نه تنها برای سلامت فرد مفید است، بلکه به نفع محیط زیست نیز هست.»

Telegram Banner