دو فعال ملی مدنی به نام‌های «سجاد شهیری» و «میرموسی ضیاء گرگری» از سوی نیروهای امنیتی نقده بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

به گزارش برخی منابع حقوق بشری، روز شنبه ۱ تیر، سجاد شهیری و میرموسی ضیاء گرگری، دو فعال ملی مدنی ساکن شهرستان نقده از توابع استان آذربایجان غربی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

از دلیل بازداشت آقای شهیری اطلاعاتی در دست نیست و ماموران امنیتی بدون ارائه حکم قضایی این فعال ملی مدنی را بازداشت کرده‌اند.

پس از بازداشت آقای ضیاء گرگری در یکی از خیابان‌های شهر نقده، مامورین امنیتی با در اختیار داشتن حکم قضائی به منزل و محل کار این فعال ملی مدنی مراجعه کرده و آنجا را مورد تفتیش قرار داده‌اند.

 

عفو بین الملل: سال ۲۰۱۸ برای ایران به عنوان «سال شرم» در تاریخ می‌ماند
سازمان عفو بین الملل در گزارشی سال گذشته میلادی را از نظر وضعیت حقوق بشر در ایران «سال شرم» خواند و گفت مسئولان ایرانی در سال ۲۰۱۸ کارزاری شرم آور را در سرکوب معترضان و بازداشت گسترده منتقدان اتخاذ کردند.

​​سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی سال ۲۰۱۸ میلادی را از نظر وضعیت حقوق بشر در ایران «سال شرم» خواند و اعلام کرد که بیش از هفت هزار نفر اعم از شرکت‌کنندگان در تظاهرات، دانشجویان، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق زنان، فعالان محیط زیست، فعالان کارگری و فعالان حقوق قومی و اقلیت‌های مذهبی در ایران بازداشت و صدها تن به زندان محکوم شده‌اند.

Telegram Banner