«پوریا احمدی» مسئول آموزش شاخه کردستان حزب وحدت ملی و عضو شورای مرکزی سنندج این حزب پس از احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، پوریا احمدی، مسئول آموزش شاخه کردستان حزب وحدت ملی که برای ارائه پاره‌ای توضیحات به بهانه تکمیل پرونده به صورت تلفنی به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج احضار شده بود روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت با مراجعه به این نهاد امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شده است.

بنا بر این گزارش آقای احمدی پیش از این اول اسفند ماه سال گذشته از سوی نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از ۱۵ روز با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

در نیمه دی ماه سال گذشته اعلام شد تعدادی از اعضای حزب وحدت ملی شاخه کردستان و فعالان محیط زیست، در شهر کامیاران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌‌اند. برخی بازداشت‌شدگان به انجام «فعالیت‌های تروریستی» هم متهم شدند.

فعالان کرد حزب وحدت ملی و فعال محیط زیست، از راست فرهاد محمدی، عیسی فیضی، رضا اسدی
ادعای یک مقام امنیتی کردستان؛ دوباره بازداشت فعالان مدنی، دوباره اتهام امنیتی
در حالیکه بازداشت‌های اخیر فعالان مدنی و محیط زیست در کردستان به ده نفر رسیده، یک مقام امنیتی گفته است که آنها اعضای گروه‌های معاند هستند و در قتل یک راننده آمبولانس نقش داشته‌اند.

​​حزب وحدت ملی سال ۱۳۸۰ مجوز فعالیت خود را از وزارت کشور دریافت کرد و در سالهای اخیر شاخه‌های خود در برخی شهرهای استان کردستان را فعال کرد.