ساختمان بنیاد علوی در منهتن نیویورک

یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در شهر نیویورک حکم دادگاه بدوی درباره توقیف ساختمان بنیاد علوی متعلق به جمهوری اسلامی را نقض کرد.

این حکم توسط هیئت منصفه دادگاه بدوی صادر شده بود و دادگاه استیناف علت رد رای را وجود چندین اشتباه از سوی قاضی دادگاه بدوی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت فدرال قصد داشت با فروش این ساختمان ۳۶ طبقه در خیابان پنجم منطقه منهتن شهر نیوریورک به مبلغ تقریبی یک میلیارد دلار، مبلغ آن را به خانواده قربانیان حملات و بمب‌گذاری‌هایی که از سوی ایران مدیریت شده، پرداخت کند.

قاضی دادگاه در رای خود گفت این پرونده ایرادهای فنی دارد و گفته برای هرگونه بررسی حقوقی، ایرادهای پرونده بهتر است رفع شود. 

برج جنجالی بنیاد علوی در قلب نیویورک؛ از خرید توسط شاه، تا سایه توقیف بخاطر تحریم ها
نشریه فوربز پیشتر در سال ۲۰۰۹ گفته بود که بنیاد علوی در دسامبر ۲۰۰۸ بین ۲۵ تا ۵۰ هزار دلار به بنیاد کلینتون کمک کرده است. فوربز گفت مدارک مالیاتی بنیاد کلینتون نشان می دهد که در سال ۲۰۰۶ نیز ۳۰ هزار دلار دیگر از بنیاد علوی دریافت کرده بود.

​​ساختمان علوی بزرگترین دارایی ایران است که به طور کامل و یکجا توسط وزارت دادگستری آمریکا در سایه اتهاماتی که به واسطه لغو تحریم های ایران و همچنین پولشویی متوجه آن شده بود، توقیف شد.

Telegram Banner