California Governor Gavin Newsom, left, looks on as Access Hollywood personality Scott Evans draws a ball with a winning number…
گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا در کنار اعلام کننده شماره لاتاری در یونیورسال استودیو - ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱

گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا در یک قرعه‌کشی که به منظور تشویق مردم به استفاده از واکسن مقابله با کرونا انجام گرفت، به ۱۰ نفر از ساکنان ایالت کالیفرنیا که در قرعه کشی برنده شدند ۱.۵ میلیون دلار و در مجموع ۱۵ میلیون دلار جایزه اهداء کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این قرعه کشی روز سه‌شنبه در لس آنجلس انجام شد.

این جوایز بخشی نهایی از برنامه ۱۱۶.۵ میلیون دلاری آقای نیوسام موسوم به «برای برنده شدن واکسن بزن» بود؛ تلاشی برای تشویق ساکنان کالیفرنیا به واکسینه شدن و تسریع مهار همه‌گیری کرونا که تاکنون موجب مرگ بیش از ۶۰۰ هزار نفر در سراسر آمریکا شده است.

A woman looks at the "Naming the Lost Memorials," at The Green-Wood Cemetery in Brooklyn, New York
شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا از مرز ۶۰۰ هزار نفر گذشت
مرکز مربوط به آمار کرونای دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا روز سه شنبه گزارش داد که شمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در آمریکا از آغاز همه‌گیری تاکنون از مرز ۶۰۰ هزار نفر گذشت. به این ترتیب آمریکا تاکنون بیشترین تلفات را در جهان داشته است.

روز سه‌شنبه که روز بازگشایی کالیفرنیا و به معنای پایان بسیاری از محدودیت‌های مربوط به کرونا، از جمله زدن ماسک صورت، فاصله‌گیری اجتماعی، و کاهش ظرفیت پذیرش مردم در بیشتر اماکن عمومی بود، با استقبال ساکنان این ایالت روبرو شد.

People go massless on the Atlanta Beltline on Friday, May 14, 2021, after the CDC updated their mask guidelines for COVID-19…
واکنش‌ها به رهنمود جدید کنار گذاشتن ماسک توسط افراد واکسینه شده؛ از لغو سریع الزامی بودن ماسک تا برخورد محتاطانه
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در رهنمود تازه خود اعلام کرد افرادی که کامل واکسینه شده‌اند می‌توانند بدون ماسک یا رعایت فاصله اجتماعی به فعالیت‌های خود در فضای باز یا بسته ادامه دهند. با این حال، تعدادی از مقامات، صاحبان کسب و کارها، و مردم محتاطانه با این رهنمود برخورد کردند.