لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

هشدار کاخ سفید در مورد کارزار جمهوری اسلامی برای سوءاستفاده از جنگ غزه و تحریک معترضان در آمریکا


Biden
Biden

کاخ سفید روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه جمهوری اسلامی را به تلاش برای سوء‌استفاده از اعتراضات مربوط به جنگ غزه در ایالات متحده و تحریک معترضان متهم کرد و این رفتار را غیرقابل قبول دانست.

سخنگوی کاخ سفید با هشدار به تهران درباره عواقب این اقدام افزود:«ما همچنان مثل امروز به شناسایی و خنثی‌سازی تلاشها برای تضعیف دموکراسی در جامعه خود، ادامه خواهیم داد.»

کارین ژان پیر، آزادی بیان را از ارکان حیاتی دموکراسی آمریکایی دانست و در عین حال تاکید کرد که دولت وظیفه دارد شهروندانش را در قبال عملیات نفوذ خارجی هوشیار کند.

این موضع کاخ سفید پس از آن اتخاذ شد که مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ تیر نسبت به فعالیت‌های سایبری جمهوری اسلامی هشدار داد و گفت حکومت ایران می‌خواهد از طریق عوامل خود از اعتراضات علیه جنگ غزه «سوءاستفاده» کند.

آوریل هینز، در بیانیه‌ای افزود: «عوامل مرتبط با حکومت ایران طی هفته‌های اخیر تلاش کرده‌اند در اقدامی فرصت‌طلبانه و طی یک روند تکراری، از اعتراضات در مورد جنگ غزه در ایالات متحده سواستفاده کنند.»

او عوامل مرتبط با حکومت ایران را به «تشویق اعتراض‌ها» و «حمایت مالی از معترضان» متهم کرد و افزود: آمریکایی‌هایی که از سوی کارزار جمهوری اسلامی هدف قرار می‌گیرند «ممکن است ندانند که با یک دولت خارجی تعامل دارند یا از آن حمایت» می‌کنند.

او از مردم آمریکا خواست تا مراقب حساب‌هایی در شبکه‌های اجتماعی باشند که کاربران آنها را نمی‌شناسند.

حمله تلافی‌جویانه اسرائیل به مناطق فلسطینی با هدف «نابودی حماس» پس از آن آغاز شد که این گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی در جریان حمله ۱۵ مهر سال گذشته به جنوب اسرائیل، ۱۲۰۰ تن را که اکثر آنها غیر نظامی بودند، کشتند و بیش از ۲۵۰ تن را نیز به گروگان گرفتند.

گروه‌های حماس و حزب‌الله لبنان، مورد حمایت جمهوری اسلامی، در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا و شمار دیگری از کشورها قرار دارند.

XS
SM
MD
LG