لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۱۵:۴۱

دیدگاه| سخنرانی ترامپ به مردم عادی ایران جسارت حرف زدن علیه رژیم را می‌‌دهد


یادداشتی از بن اِوَنسکی در وبسایت فاکس نیوز

رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی اش درباره ایران تصریح کرد که دولت او در کنار مردم عادی ایران ایستاده است.

دو روز بعد، هزاران ایرانی در اعتراض به اتهامات فساد علیه رژیم تظاهرات کردند. بعضی کارشناسان می گویند سخنرانی ترامپ به تظاهر کنندگان جسارت بیشتری داده است.

مریم رجوی، رییس شورای ملی مقاومت ایران، در بیانیه ای که در اختیار فاکس نیوز گذاشته شده است می گوید سیاست جدید ترامپ در برابر ایران به مردم عادی ایران امید داده است: «مردم ایران از رویکرد جدید دولت آمریکا در به رسمیت شناختن رنج مردم تحت این رژیم، پایان یافتن سال ها سیاست غلط، و ایستادن در کنار مردم ایران در مبارزه شان برای تغییر رژیم و استقرار آزادی و دموکراسی استقبال می کنند.»

برخی ناظران امور ایران معتقدند رجوی کسی است که کاخ سفید باید بر سر آینده ایران با او وارد تعامل شود.

حشمت علوی، فعال سیاسی و حقوق بشری، می گوید:«مریم رجوی صدای جامعه ای بسیار سرکش است که بسیاری آن را یک بشکه باروت توصیف کرده اند. این مهم در تظاهرات فزاینده نسل جوان، زنان و این اواخر در اعتراضات هزاران سرمایه گذار در سراسر ایران که به نهادهای دولتی اعتماد کرده و حساب پس انداز زندگی شان را در اختیارشان گذاشته اند ولی دارایی شان به سرقت رفته به وضوح قابل مشاهده است».

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

نظر شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG