لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۰۶:۵۶

مخالفان گزارش‌های دلخراشی از زندان‌های ایران ارائه می‌دهند


زندان اوین در تهران

خلاصه مقاله ای از حشمت علوی در وبسایت فوربس

«شورای ملی مقاومت ایران» خود را برای کنوانسیون سالانه اش در پاریس آماده می کند. در این گردهمایی در اول ماه ژوییه، صدها چهره سیاسی از چهار گوشه دنیا و احتمالا بیش از یکصد هزار تن از اعضای «شورای ملی مقاومت» در خارج از ایران حمایت خود را از مریم رجوی، رییس این شورا، و طرح ده ماده ای او برای آینده ایران بدون ملاها اعلام خواهند کرد.

شبنم مددزاده، زندانی سیاسی سابق، که اخیرا موفق به خروج از ایران شده است درباره پنج سال زندان خود و برادرش در زندان گوهردشت کرج می گوید متحمل شکنجه هایی مانند بازجویی های طولانی، سلول انفرادی، تهدید به مرگ و اعدام های ساختگی شده، به اجبار شاهد کتک خوردن برادرش بوده و از تماس با اعضای خانواده اش و خدمات درمانی و پزشکی محروم بوده است.

رژیم از این روش ها برای گرفتن اعتراف اجباری و جعل پرونده علیه زندانی در دادگاهی بدون وکیل مدافع استفاده می کند.

مددزاده می گوید در بند عمومی زندان شاهد شرایط صدها زن زندانی دیگر بوده است که حقوق شان نقض شده و متحمل رنج و محنت می شدند.

اخیرا نامه ای از زندانیان زندان گوهردشت به رسانه ها درز کرد که در آن شرکت کنندگان در گردهمایی روز شنبه اول ژوییه در پاریس «صدای همه مردم ایران در زندانی بزرگتر به نام ایران که آرزومند یک ایران آزاد و یک ایران دموکراتیک هستند»، توصیف شده اند.

«شورای ملی مقاومت» در گردهمایی پاریس از جامعه جهانی خواستار رویکردی محکم در برابر تهدیدات داخلی و منطقه ای رژیم ایران خواهد شد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

نظر شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG