لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ایران ۱۸:۴۲

راه پیش روی ایران نشان از انزوای بین المللی دارد


آن هایی که با ماهیت رژیم ایران آشنا هستند می دانند که صحبت های مقام های جمهوری اسلامی درباره گشایش به سوی غرب و آمریکا علائمی از ضعف، استیصال، ترس و التماس است.

حشمت علوی در فوربس نوشت: رهبر جمهوری اسلامی حق دارد نگران باشد. وزارت خزانه داری آمریکا درگیر اعمال سه دور جدید تحریم و مباحثه با کنگره برای آماده کردن لوایح جدید تحریم ایران بوده است. درست است که تحریم های جدید فقط چهل یا پنجاه شرکت را هدف قرارداده است و عده ای آن را به تعویق انداختن حل مشکل توصیف می کنند، اما در جزییات تحریم ها نکاتی مهم نهفته است:

این تحریم ها از حوزه موشک های بالیستیک فراتر رفته و نقض حقوق بشر از جمله «سازمان زندان ها» را در بر می گیرد که پاشنه آشیل رژیم است.

در تحریم ها، سپاه پاسداران مستقیما هدف گرفته شده است که این امر راه تروریستی اعلام کردن سپاه را هموار می کند.

در عین حال، کنگره تمرکز خود را معطوف تحریم های غیر هسته ای ایران کرده است.

نمایش انتخابات در ایران با ناتوانی خامنه ای در متحد کردن رژیم به پایان رسیده است. ایران با یک ائتلاف جدید بین المللی و انزوای جدی منطقه ای روبرو است.

این اوضاع پنجره فرصتی برای مردم ایران است تا در مبارزه شان برای آزادی و دموکراسی نهایتا از حمایت بین المللی برخوردار شوند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

نظر شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG