لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۰:۳۱

کووید۱۹ بازیگر نقش قهرمان اصلی در صنعت فیلم‌سازی سال ۲۰۲۰


ویروس مرگبار کووید۱۹ بازیگر نقش قهرمان اصلی در صنعت فیلم سازی آمریکا در سال ۲۰۲۰ بود.

این ویروس ویرانگر چنان تسلطی بر این صنعت پیدا کرد که مردم را از سالن های سینماها ترساند و صاحبان سالنهای نمایش فیلم بالاجبار ورشکست شدند. اما از سوی دیگر بیشتر فیلمهای عرضه شده به سوژه‌های برابری و عدالت در مورد حقوق اقلیتهای قومی و جنسیتی گرایش یافت که آینه ای از واقعیت های جامعه بود.

فیلم سینمایی تنت به کارگردانی کریستوفر نولان که پنج بار نامزدی اسکار را کارنامه حرفه ای خود دارد، توانست با استفاده از یکی از سوژه های توام با هوشمندی رکورددار در گیشه شود ، اما با شیوع ویروس کووید۱۹ این موفقیت را از دست داد.

این فیلم بیش از دویست میلیون دلار بر ای استودیو غول پیکر برادران وارنر خرج برداشته بود و با اکرانهایی محدود اما در سطحی جهانی نزدیک به سیصد میلیون دلار در آمد داشت.

فیلم واندروومن ۲ یا زن شگفت انگیز یکی دیگر از کارهای موفق در استودیوی برادران وارنر است اما برای اجتناب از تجربه فروش اندک فیلم تنت آ نرا از طریق کانال اینترنتی آبونمانی اچ.بی.او مکس در اختیارعلاقه مندان گذاشتند

با شیوع کووید۱۹ و خانه نشینی اجباری مردم کانالهای اینترنتی که از طریق آبونمان مخارج خود را تامین می کنند از جمله شبکه های اچ.بی.او مکس، دیزنی پلاس، نتفلیکس، آمازون پرایم و هولو توانستند میلیونها سینماروی خانه نشین را به تماشای فیلم های خود بنشانند

XS
SM
MD
LG