لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۴:۰۷

خوان گوایدو بزودی رویکرد تازه خود را در زمینه مقابله با حکومت مادورو اعلام می‌کند


خوان گوایدو، رهبرمخالفان حکومت نیکولاس مادورو، به انتخابات اخیر پارلمانی ونزوئلا و تشکیل یک مجمع ملی جدید متشکل از طرفداران مادورو ، واکنش انتقادی نشان داد و گفت بزودی در مورد تحریمهای بین المللی علیه رژیم و همکاری با سایر دولت ها رویکرد تازه خود را اعلام خواهد کرد.

مخالفان حکومت مادورو به رهبری خوان گوایدو، انتخابات پارلمانی ونزوئلا را که آخر هفته برگزار شد به دلیل آزاد نبودن، تحریم کردند. مادورو با ترکیب جدید مجمع ملی، کنترل خود بر تمامی نهادهای حکومتی ونزوئلا را محکم تر کرد.

خوان گوایدو، رئیس مجمع ملی پیشین و رئیس جمهوری منتخب اکنون روند مبارزه تازه مخالفان مادورو را مقابله با شرّی قلمداد می کند که دموکراسی را بشدت در معرض تهدید قرار داده است.

خوان گوایدو می‌گوید: ما باید در مقابله با این شر، بر سرعت تلاش ها یمان بیفزاییم. شری که از دموکراسی، از دیوان سالاری جهانی، ونزوئلائی، و هر کشور دیگر در جهان سریع تر حرکت می کند. همین حالا که ما از تداوم قانون اساسی ، و حاکمیت قانون سخن می گوئیم، مزدوران درآمازون به استخراج طلا سرگرمند ، بومیان را می کشند و جنگل های ونزوئلا را نابود می کنند.همه تلاششان کمک مالی به رژیمی ست که با اعمال ترور و وحشت می خواهد اقامتش در کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا را طولانی تر سازد.

خوان گوایدو که از حمایت دولت آمریکا و کشورها ی اروپائی برخوردار است به خبرگزاری آسوشیتد پرس می گوید هنوز با جو بایدن رئیس جمهوری منتحب آمریکا تماس نگرفته است.

لوئیس وینسنته لئون، مدیر یک شرکت نظر سنجی در ونزوئلا می گوید نظر سنجی های تازه نشان می دهد محبوبیت خوان گوایدو در میان مردم کشورش در مقایسه با ژانویه سال ۲۰۱۹ به نصف کاهش یافته است. درآن زمان ایالات متحده و اروپا ی غربی گوایدو رئیس مجمع ملی را به عنوان رئیس جمهوری منتخب ونزوئلا به رسمیت شناختند .

XS
SM
MD
LG