لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۳:۱۹

مقدمات جشن آغاز سال نو میلادی در میدان مشهور شهر نیویورک


سازمان‌دهندگان جشن آغاز سال نو میلادی در میدان تایمز نیویورک، تابلوی حاوی عدد ٢٠٢١ را که قرار است در لحظه تحویل سال بر روی این میدان روشن شود، دریافت کردند.

تیم تامپکینز رئیس گروه اتحاد میدان تایمز می‌گوید، همگی ما آماده وداع با سال ٢٠٢٠ و آغاز سال نو هستیم.

رئیس گروه اتحاد میدان تایمز می‌گوید: ما همگی آغازی مجدد می‌خواهیم. باید (با سال جاری) خداحافظی کنیم و این یکی از دلایلی است که تصمیم به برگزاری این مراسم گرفتیم اگرچه گستره آن محدود خواهد بود و به روی عموم باز نخواهد بود.

نگرانی‌های مرتبط با همەگیری کرونا سبب شده مراسم امسال بدون مشارکت معمولا یک میلیون نفری مشتاقانی باشد که هر ساله در هوای بسیار سرد نظارەگر پایین آمدن توپ مخصوص تحویل سال هستند.

تیم تامپکینز می‌گوید: فکر می‌کنم عدم حضور انبوه مردم اینجا در میدان تایمز سورئال خواهد بود. اما البته یکی از چیزهایی که همیشه درست بوده اینست که اگرچه معمولا بیش از نیم میلیون در این مراسم شرکت می‌کنند، بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان نیز آنرا نگاه می‌کنند.

جشن سال نو میدان تایمز نیویورک، همواره یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های فرارسیدن سال نو در سراسر جهان بوده است. اما امسال به جز عده اندکی که با رعایت فاصلەگیری اجتماعی در آنجا حضور خواهند یافت، همگی مشتاقان، پایین‌آمدن توپ مشهور این میدان همزمان با لحظه آغاز سال نو را به صورت دیجیتالی مشاهده خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG