لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۷:۰۷

بزرگترین عملیات واکسیناسیون در آمریکا هم اکنون در سراسر کشور در جریان است


در آمریکا کارکنان بخش اورژانس و امدادرسانی در واشنگتن پایتخت این کشور از نخستین داوطلبانی بودند که واکسن ضد بیماری کرونا را زدند .

بزرگترین عملیات واکسیناسیون در تاریخ آمریکا هم اکنون در سراسر کشور در جریان است. اینجا در مرکز پزشکی کپیتال هیل در قلب واشنگتن دی سی، امدادرسانان و کادر مراقبت های درمانی در بخش اورژانس، واکنش خود را از زدن واکسن کرونا با خبرنگاران در میان گذاشتند .

کیشا جکسون، امدادگر بخش اورژانس با این یادآوری که شاهد ابتلای همکارانش به ویروس کوید۱۹ بوده می‌گوید امیدوار است با زدن این واکسن، خطر ابتلا را از خود، خانواده و همکارانش دور کند .

کیشا جکسون می‌گوید: زدن واکسن یک انتخاب شخصی است، هیچ کس شما را مجبور به این کار نخواهد کرد. طبیعی ست که دلهره داشته باشیم اما با ایمان و دعا می توانیم به سلامت و ایمنی از این مرحله عبور کنیم. حالا اگر هفتۀ آینده بدلیل عوارض واکسن، تبدیل به اسب تک شاخ شدم باز هم مهم نیست، من کاری را کردم که قلبم به من گفته بود .

طبق نخستین برآوردهای پزشکان، واکسن شرکت فایزر، در مواردی با بروز علائم حساسیت شدید برای دریافت کننده همراه بوده است. اما براساس گزارش سازمان غذا و داروی امریکا، تزریق واکسن مادرنا علائمی از حساسیت نداشته است .

گزارش آرین ریسباف

XS
SM
MD
LG