لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۶:۱۲

به خاطر کرونا مراسم سوگند ریاست جمهوری جو بایدن محدودتر برگزار می‌شود


ملاحظات بهداشتی و ایمنی عمومی در عصر کرونا موجب شده است تا ژانویه آینده به مناسبت آغاز کار دولت جدید در آمریکا و مراسم ادای سوگند رئیس جمهوری، از برگزاری یکی از بزرگ ترین جشن ها و آیین های سنتی با شکوه ، پرهیزشود .

به گزار ش آسوشیتدپرس، معمولا در زمان برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری، هتل های شهر واشنگتن و حومه از پیش برای کسانی که برای شرکت در جشن به پایتخت آمریکا می آیند رزرو می شود و حضور شمار زیادی از مردم؛ خبرنگاران و میهمانان خارجی، موجبات رونق اقتصادی را در واشنگتن فراهم می کند.

که وین فرکینگ، خبر نکار آسوشیتدپرس می‌گوید: طی کردن مسیر از ساختمان کنگره تا بنای یادبود لینکلن

با وجود دریای مواج صدها هزار نفری مردم که در خیابان ها صف می کشند تا شاهد مراسم باشند، باعث می شود چندین ساعت طول بکشد تا بتوانند از دیوار امنیتی عبور کنند. امسال ، اما، جوبایدن رئیس جمهوری منتخب گفته است به احتمال زیاد، جشنی به روال گذشته نخواهیم داشت و این بخاطر اپیدمی جای شگفتی هم ندارد.

با آنکه هنوز جزئیات برگزاری مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری در ۲۰ ژانویه اعلام نشده است اما پیشاپیش مشخص است که به خاطر کرونا مراسم امسال با سال های گذشته تفاوت های کلی خواهد داشت.

برخی از گروه ها، از جمله طرفداران حقوق بشر و دگرباشان گفته اند مراسم را در فضای مجازی برگزار خواهند کرد. از مراسم سنتی پر شکوه رژه در فاصله کنگره تا کاخ سفید در مسیر خیابان پنسیلوانیا هم به گفته آقای بایدن، خبری نخواهد بود، هرچند در مقابل کاخ سفید یک جایگاه بزرگ برای رژه و سان دیدن در حال برپا شدن است.

XS
SM
MD
LG