لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۴:۴۳

تاریخ‌سازی زن موج‌سوار استرالیایی در مسابقات هاوایی


تایلر رایت، موج سوار استرالیایی، در هاوایی تاریخ سازی کرد. قهرمان۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ جهان پس از دو سال دوری از رقابتها به دلیل بیماری سندرم مزمن ناتوانی جسمانی یا سی.اف.اس، بازگشتی رویایی به مسابقات داشت.

تایلر رایت با قهرمانی در مسابقات بانزای هاوایی اولین زن موج سواری لقب گرفت که در رقابتهای رشته پایپ لاین به قهرمانی رسیده است. همچنین رایت که از سال ۲۰۱۱ در لیگ موج سواران حرفه ای حضور دارد اولین قهرمان مسابقات لیگ جهانی موج‌ سواری یا دبلیو.اس. ال. زنان است که پس از دوری دو ساله با قهرمانی در این رقابتها، به رده نخست رنکینگ جهانی بازگشت.

این موج سوار ۲۶ ساله استرالیایی در مرحله نیمه نهایی، از سد هموطن خود گذشت و با حذف سالی فیتزگیبونز به فینال رسید. تایلر رایت در مسابقه فینال به مصاف دارنده چهار عنوان قهرمانی جهان رفت و با برتری بر کاریسا مور، پس از سال ۲۰۱۷، بار دیگر قهرمان جهان شد.

تایلر رایت می‌گوید: «من قطعاً این قهرمانی رو یه عنوان ضمانت شده و‌ بدیهی نمی دونم. همینکه این فرصت رو داشتم امروز تو این مسابقات باشم، برای من واقعاً چیز ویژه ایه. فکر میکنم تازه بعد ها بهتر بتونم درک کنم که چه موقعیت طلایی نسیبم شد و‌ قدرش رو بیشتر بدونم. اما الان می خوام به شما بگم که لیگ جهانی سرفینگ دبلیو.‌اس.ال. بی شک رهبری واقعی رو در طول این چند هفته ی عجیب، نشون داد. آنها با چالشهای زیادی روبرو شدند تا ما را به اینجا بیارن و موج سواران را آماده مسابقات کنند.»

محل برگزاری مسابقات مائویی پرو، دو‌ هفته پس از حمله مهلک کوسه به یک موج سوار محلی از خلیج هونولولو به هاوایی بانزایی منتقل شد.

XS
SM
MD
LG