لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۱:۴۳

بزرگترین استادیوم فوتبال آمریکا به مرکز ایمن‌سازی و واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تبدیل شد


درآمریکا در ایالت میشیگان، بزرگترین استادیوم فوتبال این کشور که در شهر Ann Arbor واقع است، با کمک صدها تن از کارکنان و متخصصان دانشگاه پزشکی میشیگان، به مرکز ایمن‌سازی کووید ۱۹ بدل شده است.

واکسیناسیون مردم میشیگان هم، مانند اغلب نقاط ایالات متحده با واکسینه کردن کارکنان بهداشتی آغاز شده و طی هفته های آینده به سایر مشاغل خدماتی و شهروندان گسترش می یابد.

دکتر دیوید میلر- از پزشکان دانشگاه میشیگان می‌گوید: به سرعت مشخص شد که به مکان بسیار بزرگی نیاز داریم، و استادیوم این نیاز را برطرف می کرد. برای پیشگیری از سرایت کووید ۱۹به فاصله گذاری کافی بین کارکنان مرکز، گروه واکسیناسیون و مردم نیاز داریم، و ایمنسازی باید در یک محل بسیار بزرگ انجام شود.

استادیوم بیگ هاوس در محوطه دانشگاه میشیگان واقع است و تا پیش از پاندمی کووید ۱۹ هر پاییز، میزبان مسابقات فوتبال کالج های آمریکا با حضور بیش از صد هزار تماشاچی بود.

دکتر دیوید میلر می‌گوید: من از طرفداران همیشگی و پر و پا قرص تیم فوتبال میشیگان هستم و مرتب به این استادیوم می آمدم. و حالا هم، قدردان تیم محبوبم، برای در اختیار گذاشتن استادیوم شان هستم.

دانشگاه میشیگان در نیمه دوم ماه دسامبر، هزاران نفر از کارکنان بهداشتی را واکسینه کرده است و حالا با در اختیار داشتن بیگ هاوس استادیوم، امیدوار است که بتواند روزانه دستکم ۲۰۰۰ نفر را در این محل واکسن بزند.

XS
SM
MD
LG