لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ایران ۲۲:۵۱

همکاری اعضای کارگروه کرونا در کاخ سفید با تیم جو بایدن رئیس جمهوری منتخب


مقامهای آمریکا شامل اعضای کارگروه کووید کاخ سفید در نظر دارند امور هماهنگی در جهت پخش و توزیع میلیونها دز واکسن کرونا را با تیم جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا آغاز کنند.

انتظار میرود سازمان غدا و داروی آمریکا تا اوایل دسامبر درباره تایید واکسن کرونا تصمیم گیری کند و پس از آن بلافاصله در مرحله نخست، حدود شش میلیون و چهارصدهزار دوز واکسن در سراسر آمریکا برای استفاده های ضروری و اورژانسی توزیع خواهد شد.

ژنرال گوستاو پرنا، فرمانده عملیات واکنش سریع ارتش آمریکا گفت: مقدار واکسنی که هم اینک برای توزیع در نظر گرفته شده شش میلیون و چهار صد هزار دوز است و تا پایان سال این میزان به چهل میلیون خواهد رسید.

الکس ایزار وزیر بهداشت آمریکا نیز با ابراز امیدواری درباره روند سریع و انبوه تولید واکسن کرونا تاکید کرده که کار واکسیناسیون در مرحله نخست، گروه های پر خطر از جمله پرسنل و کادر بیمارستان ها و افراد سالمند را شامل خواهد شد

ساندبایت

الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا گفت:«ما بر این باوریم که واکسن کرونا به میزان کافی در دسترس همگان در ایالات متحده آمریکا خواهد بود، و این به منزله یک پیشرفت دائمی است.»

به گفته وزیر بهداشت آمریکا در نهایت تا سه ماهه دوم سال آینده این واکسن در دسترس عموم خواهد بود.

XS
SM
MD
LG