لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ایران ۰۶:۳۰

رابطه شرکت‌های بزرگ فن‌آوری با کاخ سفید در ریاست جمهوری جو بایدن چگونه خواهد بود؟


در آمریکا، با نزدیک شدن بیستم ژانویه و آغاز دوره ریاست جمهوری جو بایدن، شرکت های بزرگ تکنولوژی و فن آوری ارتباطات، با خوش بینی آماده روبرو شدن با سیاست های دولت جدید در کاخ سفید می‌شوند. دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، دوران شکوفایی صنعت و بازار کسب و کارهای مرتبط با کامپیوتر و اینترنت بود، و حالا این شرکت ها که اغلب در سیلیکون ولی کالیفرنیا مستقر هستند، احتمال می دهند، حتی با روی کار آمدن بایدن، باید نسبت به قوانین ضد انحصار و حفظ حریم خصوصی حساسیت بیشتری به خرج دهند. زیرا بایدن در کمپین های انتخاباتی وعده داده بود که شرایط بازار را برای رقابت کسب و کارهای کوچک عادلانه تر می‌کند.

لیندا مور، رئیس و مدیر اجرایی تک نت می‌گوید: این شرکت های عظیم تکنولوژی به قدری بزرگ شده اند که توانایی برآورده کردن همه خواستهای مشتریان خود را دارند و من مطمئن هستم که این خود آن ها هم با درک این مطلب، از همکاری و تعدیل مقررات و تغییر رویه کسب و کار استقبال می کنند.

شرکت های سیلیکون­ولی، از تصویب قانون ملی حریم خصوصی، و تسهیل قوانین مهاجرت برای متخصصان کشورهای دیگر استقبال می کنند. علاوه بر این، بایدن وعده داده است که با استفاده از بودجه فدرال، دسترسی مناطق روستایی و دور افتاده آمریکا را به اینترنت پر سرعت امکانپذیر کند.

جی جی سوهن، از انستیتو حقوق و سیاستگذاری حوزه تکنولوژی می‌گوید: در مناطق روستایی آمریکا، اغلب اوقات شبکه اینترنتی وجود ندارد، و شما اگر قدرت خرید اینترنت سریع با باند پهن و گران را هم داشته باشید، به آن دسترسی ندارید.

از همین رو، با نزدیک شدن آغاز به کار دولت جدید در کاخ سفید همه چشم ها به رابطه سلیکون­ولی و کاخ سفید دوخته شده است.

برگردان گزارش میشل کوین

XS
SM
MD
LG